| AnnnaMarrria a întrebat:

Buna fetelor :D
De curand mi-am cumparat un kit pentru unghii cu gel si as dori sa ma ajutati putin sa imi explicati pas cu pas cum se folosesc care prima si asa mai departe. produsele sunt urmatoarele: http://www.kitunghii.ro/......15-6190247
pentru ce se folosesc gelurile sina,top coat-ul si celelalte, cand...si cum :) Funda celui mai detaliat raspuns

2 răspunsuri:
| Lorena1814 a răspuns:

Buna,eu am acelasi kit deci o sa incerc sa iti explic pe scurt dar sa si intelegi ceva deoarece nu este deloc greu prima data pilesti unghiile, dupa pilire aplici praimarul dupa lasi sa se usuce, dupa uscare se pun clipsurile sau gelul depinde cu ce pui unghi daca pui clipsuri faci in felul urmator este un gel incolor care il aplici si pai mai intai in mijloc iar dupa intinzi si intorci cateva secunde degetul ca sa aiba un aspect natural dupa bagi la lampa timp de 2min iar dupa aplici gelurile culorate si ce modele mai faci tu la bagi tot la fel la lampa tot 2 min iar cand iti scoti unghiile trebuie sa le dai cu solutia aia ca sa nu se lipeasca sau cu spirt eu te sfatuiesc cu spirt eu asa fac dar daca iti pui cu gel faci tot la fel dar numai ca in loc de clips pui aceea foita care o poti folosi de mai multe ori sper ca te-am ajutat

| AnnnaMarrria explică (pentru Lorena1814):

Mulţumesc pentru răspuns. Invatasem totuși cum insa aceste geluri nu sunt deloc deloc bune... după câteva zile maxim. pica. O sa îmi comand câteva de la crystal nails, acestea de la ccn chiar nu merita niciun ban...