| thestaflo a întrebat:

Bună fetelor! De ceva timp am o problemă cu acneea. Ce măşti naturiste pot folosii?

Răspuns Câştigător
| Liiiax99 a răspuns:

Poţi încerca să foloseşti lămaia.
Tai o felie de lămaie şi te ştergi cu ea pe faţă.
Fă această procedură de 2-3 ori pe săptămană, dă rezultate.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Am inceput sa folosesc lotiunea asta si sunt multumita.
https://www.google.ro/......ps?/search
Te pup!

| 1DeadMemories a răspuns:

Daca esti adolscent poti sa ti dai si cu kk de peste ca nu trece.Organismul trece prin schimbari si pana nu si face damblaua n ai ce sa faci. Eventual poti sa mai atenuezi din ea cu ceva creme, dar si alea mai rau pot face. Mergi la un dermatolog mai bine.

| Inela a răspuns:

Buna! happy
Offf, te inteleg perfect! In ultimul timp si eu am problema asta. Urasc chestia asta cu acneea!
Pai o sa iti spun eu ce fac pentru a scapa cat de cat de ea. De 2 ori pe saptamana folosesc un scrub pentru tipul meu de piele, inainte de asta turnand intr-un vas apa fierbinte si stand cu fata deasupra cat pot pentru a-mi deschide porii. De 3 ori pe saptamana ma dau cu o felie de lamaie pe fata. Si un lucru foarte important este si demachierea si sa te speli pe fata dimineata si seara, eu folosesc un gel de curatare din nou pentru tipul meu de piele.
Uite cateva sfaturi:
-nu iti atinge fata cu mainile
-spala-te pe fata dimineata si seara
-demachiaza-te neaparat seara

Uite si ceva masti naturiste care te-ar putea ajuta:
- masca cu galbenus de ou - o poti folosi chiar si in fiecare zi lasand-o pe fata vreo 15 minute, apoi o clatesti cu apa calduta
- masca cu miere si scortisoara

| MartinnaSosttel a răspuns:

Buna.O msca naturalista este cu ou care este forte ajutatoare.Iei galbenisul il zbti apoi il pui pe fata... Funda?