| adelina899 a întrebat:

Buna fetelor. De la ce varsta ar fi ideal sa incep aplicarea cremelor antirid?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Atunci când ele încep să se instaleze.
Pentru hidratare mergi pe vitamina A și ulei de argan/ cocos.
Pa, pa.

14 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Dupa varsta de +30 de ani ( chiar scriu pe cutie sau crema varsta optima). De preferat cand incepi sa ai riduri ( nu ma refer cele de expresie, ci ridurile adevarate in jurul ochilor, gurii).

| baru a răspuns:

Fara creme....la o varsta respectabila, da!

| BiuL a răspuns:

25+ chiar 30

| Latinmoon a răspuns:

Fumezi?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Latinmoon):

Eu fumez.Conteaza? Pai si la barbati cam dupa ce varsta trebuie sa te dai cu creme din-alea?(eu sunt baiat).

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu breh, nu conteaza. Fumatorii sint toti niste oameni superbi, bubuie de sanatate, cu dintii albi si respiratia mirosind a mir. Nu fac cancer niciodata, nu au probleme de potenta/fertiilitate si nici macar probleme cu circulatia, ca tantalaii astia care nu gusta din placerile netarmurite ale ierbii lu' uciga-l toaca.

| LaLaura a răspuns (pentru anonim_4396):

Cand iti apar ridurile, nu mai devreme, pentru a preveni incerca o crema hidratanta cu vitamina a si e
Fumatul influenteaza pielea, o imbatraneste prematur, pe langa alte probleme de sanatate.

| anonim_4396 a răspuns (pentru LaLaura):

Bine,mersi,esti foarte draguta.Ti-as da si fundita, dar nu e la mine.Si o sa ma las si de fumat, nu de altceva dar tot imi face capu` mare iubita mea.Asta noua.Ca fosta ma lasa, nu-mi zicea nimic, chiar imi cumpara tigari...
Asta`lalta mi le ascunde...

| LaLaura a răspuns (pentru anonim_4396):

Tine la tine si la sanatatea ta, ea e o draguta.
Nu ai pentru ce.

| Latinmoon a răspuns (pentru anonim_4396):

Baiete daca fumezi o sa iti apara ridurile mai repede, intelegi? thinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru Latinmoon):

Faza e ca am 41 de ani, deci sunt acoperit – pot sa zic ca am riduri din cauza varstei, daca ma intreaba cineva.In fine, nu mai conteaza asta…Ideea e ca aseara in timp ce iubita mea facea nu stiu ce prin bucatarie, m-am apucat si i-am umblat prin borcanele alea de la Avon si m-am dat c-o crema de-aia.De fapt cu doua, ca nu stiam care e antirid si care nu.Si dupa o vreme a venit sa ma pupe si m-a mirosit.Adica m-a mirosit si la propriu dar si la figurat.C-a stambat un pic din nas-asa,apoi m-a frecat cu degetele pe obraz (stii cum incerci pe televizor sa vezi daca s-a pus praful sau doar ti se pare) dupa care o aud ca-mi zice ``iubire tu te-ai dat cu ceva pe fata?``.Si i-am zis ca nu – normal.Da` a stat cateva secunde,iar m-a mirosit,apoi iar a dat cu degetu` si m-a intrebat din nou (adica nu m-a intrebat, a sunat ca o afirmatie-asa) - ``tu te-ai dat cu ceva! Cu ce?``.Si-atunci am recunoscut ca i-am umblat in alea ale ei, dar nu m-a certat - a zis ca oricum nu mai folosea cremele respective, si ca se daduse doar de cateva ori pana i-au trecut bataturile de la picioare, care le-a avut din cauza la niste pantofi imprumutati pe care i-a purtat o noapte intreaga la o nunta…

| frostxtq a răspuns:

Cam in apropierea varstei de ani incep sa apara riduri fine, atunci ar fi momentul sa ai mai mare grija de tenul tau, sa te hidratezi bine si sa aplici creme. Pana atunci poti folosi creme pentru intretinere cu vitamina A sau ulei de cocos. Eu folosesc doar de la Vichi si sunt foarte multumita.

P.S. Uleiul de argan face foarte bine la par, nu e pentru ten.

| kiri11 a răspuns:

O crema pe care o foloses eu, nu am o varsta foarte inaintata, sa spunem in jurul de 30. Este o crema pentru tenul sensibil care poate elimina ridurile. Crema se numeste Snake b-effect. Desi am comanda mai de mult, am facut-o cadou mamei. Din cand in cand folosind-o si a pare ok.