| anonim_4396 a întrebat:

Buna am 15 ani si as dori sa imi incep viata sexuala cu prietenul meu de 17 ani! dar imi este teama... este normal sa o incep la varsta asta? daca nu de la ce varsta ar fi ideal?

6 răspunsuri:
| HBK a răspuns:

Ideal ar fi totusi sa nu te grabesti, ca nu pierzi nimic. Dupa aceea o sa intri pe TPU si sa ne spui ca ai regrete ca te-ai grabit cand puteai sa astepti.Cand nu mai ai nici o teama, atunci se poate spune ca esti pregatita.

| Silviu591 a răspuns:

Sincer. fetele care isi incep viata sexuala atat de devreme nu prea mai evolueaza fizic.forme.chestii.vorbesc foarte serios.decizia iti apartine.gandeste`te si la ce ti-am spus

| Lady a răspuns:

Eu nu sunt ce acord cu acest lucru!`

La varsta ta ar trebui sa ai alte prioritati!`
Eu am tot 15 ani si nu ma gandesc la asa ceva![-x.
E mai importanta scoala!`.
Si cred ca trebuie sa fii pregatita si psihologic ca sa faci acest pas!

P. s.:asta este parerea mea!>:d.:*

| Lady a răspuns:

*decizia iti apartzine!`

trebuie sa fii sigura ca el te iubeste f mult si ca nu vei regreta ce vei face.big grin

Majoritatea baietziloar doar asta cauta!`
Iar exceptziile sunt f rare!`big grin

Take care!`.big grin

| Lady a răspuns:

**Eu nu sunt de acord!`.*.

Scuzati`mi greseala!big grin

| roberta_7421 a răspuns:

Buna! nimeni nu iti poate zice daca e normal sau nu, tu trebuie sa fii cea care decide cand esti pregatita sa face asa ceva. sfatul meu e sa mai astepti, sa citesti, sa te informezi si sa fii pregatita atat pshic cat si sufleteste, daca ai indoieli mai bine mai asteapta. daca totusi vei hotari ca vrei sa iti incepi viata sexuala, dupa ce o vei face trebuie neaparat sa mergi la un medic ginecolog pentru un consult si pentru a vb tot ceea ce ai de zis si nelamuri. daca ai o relatie destul de buna cu mama ta, vb cu ea si vezi ce iti v-a zice si ea...mult noroc