| 4827 a întrebat:

Buna fetelor! Imi puteti da sfaturi pentru un par sanatos si unghii cat mai tari si frumoase? Daca stiti si sfaturi pentru cresterea acestora mai rapida, va rog ajutati-ma! Funda:X

Răspuns Câştigător
| TreiSurori a răspuns:

Tocit? in primul rand nu mai folosi placa sau alte chestii care strica parul.
Eu nici nu folosesc pheon ca sa imi usuc parul, il usuc cu prosopul si il las asa. Daca ma grabesc undeva folosesc soarele, daca e noapte folosesc pheonul dar f putin.

Si daca ai parul gras nu folosi balsam ca acela il ingrasa (mentionez ca am fost la specialist )
da, te ajuta foarte mult. Pe mine m a ajutat.
costa cam 20-30 de lei cam asa.
le iei cat vrei tu, pana termini pastilele. apoi faci o pauza de o saptamana si le reiei happy.

daca mai ai intrebari aici sunt >big grin

5 răspunsuri:
| ZZG a răspuns:

Am auzit de la o colega, care face dans de performanta, ca mananca coaja de ou macinata, nu stiu, il amesteca in apa sau ceva si-l bea.Intr-adevar coaja de ou contine foarte mult calciu.Are niste unghii supebeeebe! si un par luung. day dreaming

| TreiSurori a răspuns:

Eu folosesc ASPASIA, sunt niste pastile pe care le iau (din plante, nu fac rau deloc)
si nu iti trebuie nimic de la doctorul de familie.

Se gasesc in farmacie. Eu le iau la o ora anume cu multa apa, unghiile chiar imi cresc foarte repede. In 3 zile asa.
Parul in 1 luna si ceva.

| 4827 explică (pentru TreiSurori):

Eu am parul cam tocit, pastilele acestea m-ar ajuta sa mi-l regenerezebig grin? si cam cat costa? cat timp ar trebui sa le iau?

| TreiSurori a răspuns (pentru 4827):

Tocit? in primul rand nu mai folosi placa sau alte chestii care strica parul.
Eu nici nu folosesc pheon ca sa imi usuc parul, il usuc cu prosopul si il las asa. Daca ma grabesc undeva folosesc soarele, daca e noapte folosesc pheonul dar f putin.

Si daca ai parul gras nu folosi balsam ca acela il ingrasa (mentionez ca am fost la specialist )
da, te ajuta foarte mult. Pe mine m a ajutat.
costa cam 20-30 de lei cam asa.
le iei cat vrei tu, pana termini pastilele. apoi faci o pauza de o saptamana si le reiei happy.

daca mai ai intrebari aici sunt >big grin

| fuckeveryone a răspuns:

Sfaturi pentru cresterea parului nu stiu sa-ti dau, insa sa stii ca iaurtul contine calciu si intareste unghiile si de asemenea ajuta si parul.

| debbiedragutza a răspuns:

Ca sa iti creasca unghiile trebuie sa le ti in apa calduta iar parul spalal mai mereu alege un sampon potrivit si nu uita sa te dai cu balsam si incearca sa nu stai cu mana mereu in el caci se va toca. FUNDA!