| DCecilia a întrebat:

Buna fetelor! Imi puteti recomanda un fond de ten bun? Multumesc!

6 răspunsuri:
| lindemona a răspuns:

Draga mea, depinde foarte tare ce tip de ten ai. Trebuie să ai grijă la acest aspect atunci când îţi alegi un fond de ten, sau orice produs pentru ten. Deoarece îţi poate afecta tenul, atunci când nu se potriveşte cu tipul de ten.
Dacă ai ten gras sau mixt, îţi recomand acesta, e preferatul meu http://lindemona.ro/......-oriflame/
Sau pentru tenul normal şi tenul uscat http://lindemona.ro/review/review-fond-de-ten-healthy-mix-bourjois/

| Kyttynna a răspuns:

Pentru acoperire mare iti recomand Dermacol.

| wonderwoman123 a răspuns:

Buna. Depinde de particularitatile tenului tau, de exemplu:
-Daca ai ten uscat si vrei doar o uniformizare( acoperire mica) iti recomand MAC Face & Body( magazinele MAC sau pe maccosmetics.ro),
Make-up for ever Water blend (sephora) sau daca ai buget limitat Bourjois Helthy Mix(dm sau orice alt magazin drugstore)
-Daca ai ten uscat dar vrei acoperire medie sau mare incearca Revlon Colorstay Normal to Dry (Kendra sau dm) sau L'oreal Infailibble (varianta originala cu pompita, dm sau kendra)
-Daca ai ten gras(ca mine de altfel)incearca Revlon Colorstay for Combination to oily( eu il iau din Kendra sau dm) MAC Studio Fix Fluid( magazinele fizice MAC sau pe maccosmetics.ro), L'oreal True Match (dm) sau Estee Lauder Double wear (in magazinele fizice Sephora sau pe sephora.ro)
Sper ca te-am ajutat.

| Andreea11989 a răspuns:

Incearca fondul de ten de la Paese, este foarte bun, il gasesti aici: https://www.paese.ro/fond-de-ten-145

| xseven7 a răspuns:

Eu le recomand pe cele de la Estée Lauder Double Wear!

| evewts a răspuns:

Pai...depinde de culoarea tenului tau, dar in general sunt foare foarte bune cele de la L'Oreal