| MedeeaMw a întrebat:

Imi puteti recomanda un fond de ten alb?

Răspuns Câştigător
| SabiSabinaSabiSabina a răspuns:

Un ten alb, ca de portelan, iese tot timpul in evidenta, daca este frumos echilibrat cu un machiaj de zi adecvat nuantei lui; gandeste-te doar la Dita von Teese si la lookul care a facut-o celebra: piele alba, plete negre si ruj rosu.

Ca sa fii multumita deun ten palid, trebuie sa stii sa il inviorezi cu cateva trucuri de machiaj. Doua lucruri sunt esentiale: un fard de pleoape nu trebuie sa contrasteze prea puternic cu pielea pentru ca atunci nuanta palida a tenului va iesi mai mult in evidenta, dar nu trebuie sa fie nici prea deschis pentru ca lookul va avea un aspect bolnavicios. Iti oferim cateva linii directoare.

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi pe nuanța cea mai deschisă a fondului ten.
Ce vrei tu face parte din trusa actorului, manechinului, etc., nu găsești în comerț.
Pa, pa.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Faina Dobrogea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.iti recomand cu caldura un fond de ten ALB ca laptele de alb.

| Kristinnaaa a răspuns:

Bună,

Ai putea încerca fondul de ten Wake Me Up de la Rimmel London, primul număr, care este și nuanța cea mai deschisă. Are și particule iluminatoare, poți vedea aici mai multe detalii:

http://sanduirina.com/......a-aceasta/

Baftă! :)