| deya100 a întrebat:

Buna fetelor! Imi recomandati si mie un balsam sau un sampon care indeparteaza firele despicate? Unul pe care la-ti incercat si a si functionat bineinteles! big grin
Stiu ca ar trebuie cel mai ine sa il tund dar vreau sa il las si eu macar o data lung...parul meu se inspica foarte repede!
Decii va astept sfaturile! happy big grin

5 răspunsuri:
| Dyanne13 a răspuns:

Elseve e foarte bun big grin
Si sunt mai multe tipuri, tu trebuie sa alegi pentru varfuri despicate :3 Daca nu ma insel culoarea balsamului e mov metalizat...sau daca nu, Pantene.
Nu am folosit dar am auzit ca e bun, desi eu voi ramane la Elseve :3

| Daria00 a răspuns:

Gliss este un sampon chiar foarte bun impotriva varfurilor despicate. Dar poti incerca uleiuri speciale pentru varfurile despicate. Eu folosesc si functioneaza. Nu te sfatuiesc sa il tunzi pentru ca il vei scurta iar apoi iti va creste greu parul la loc.

| MissVamp a răspuns:

Elseve....si sunt niste uleiuri speciale...care impiedica despicarea firelor de par.Cauta in farmacii! :-D

| BiuL a răspuns:

Singura chestie care indeparteaza firele despicate e foarfeca. daca nu le tai despicatura va urca in sus si se va distruge tot parul. un fir despicat e ca o unghie rupta, nu se mai reface...

| ElizaaaX a răspuns:

Anul trecut aveam parul terminat si am folosit clear si peste vreo doua luni nu am mai avut probleme