| Doηηa a întrebat:

Bună fetelor! Mă dau în fiecare seară cu miere de albine pe față.
Este bine sau trebuie să mai răresc?
Mulțumesc!

6 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

Pont: amestecă o linguriţă de miere (nu din comerţ) cu 5 linguri ulei de măsline (dacă se poate şi ai de unde să faci rost, ulei de măsline preparat acasă. eu iau de la rude din Italia)
Mierea e foarte bună pentru ten şi nu îngraşă pielea. Poţi să o foloseşti oricum vrei tu. Recomand masca aia pe care o poţi aplica seară de seară, nu e aşa lipicioasă şi de 2 ori mai eficientă.

| Bondarel99 a răspuns:

Cu miere te dai numai daca ai tenul foarte uscat pentru ca il hidrateaza. Daca ai tenul mixt sau gras trebuie sa renunti de tot pentru ca iti blocheaza porii si o sa ai mai multe probleme.Nici uleiul de masline nu e bun...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E miere naturala sau din comert? Te dai prea des, o sa ti se ingrase tenul. Date o data/de doua ori pe saptamana, dar doar daca e miere naturala. Aia din comert e degeaba. Nu stiu cum o suporti in fiecare seara, mai bine ti-ai face o masca o data pe saptamana.

| Faruece a răspuns:

Mai rareste un pic, o data la 3 zile ar fi indicat!

| InsertName a răspuns:

Ei bine poti sa te dai doar 1 data pe saptamana.Da nu ti se lipeste parul de fata? Mai bine incearca uleiul de masline happy

| Lenoi3 a răspuns:

Cred ca e okhappy mierea de albine este foarte folositoarehappy