| LOwee02 a întrebat:

Bună seara! Există vreun risc de supradozaj cu vitamina A dacă aplic pe față în fiecare seară câteva picături? Vă mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Nu

| aaanamariaaa a răspuns:

Nu supradozaj, dar daca spui ca o aplici pe fata, altceva in afara ca ti ar iesi cosulete pe motiv că incarci tenul/ii dai mai mult de cat trebuie nu ar trebui sa se întâmple. Daca produsul e in termen si nu e expirat nu paţeşti nimic, incearca sa reduci macar o zi sau doua, nu folosi foarte mult mai ales daca tenul tau nu e obisnuit. Dar daca nu ai un ten sensibil poti folosi o sumedenie de produse fără a pati nimic rau ba sa ii readuci trenului strălucirea si hidratarea, coreenii folosesc 10 produse pentru fata
odata si sunt renumiti pentru tenul lor impecabil. Deci poate nu va fi nici la tine nimic, dar pentru siguranta ta renuntă sa il folosesti si sa reduci doua zile din sapte.