| flowerpower_7420 a întrebat:

fetelor. Ma gandesc sa merg la solar, si am cateva intrebari.
- Imi trebuie programare sau pot merge direct?
- Imi iau eu crema de protectie de acasa, sau imi dau ele acolo?
- Ce diferenta e intre rezultatele obtinute la solarul vertical fata de cel orizontal?
Va rog, fara raspunsuri gen "nu te du la solar ca faci cancer etcetc", nu am de gand sa merg sa ma parlesc, vreau sa fac doar cateva sedinte, sa ma colorez un pic, ca a venit iarna si mi s-a dus tot bronzul sad

3 răspunsuri:
| Alexutza25 a răspuns:

Nu trebuie sa iti faci programare big grin la solar poti sta putin. Iti recomand pentru inceput sa mergi pentru 3 minute, dupa aceea poti creste numarul. sa nu te duci direct 12 minute, mai bine te obisnuiesti incet- incet. Cat despre crema nu trebuie neaparat sa iti iei de acasa, doar daca vrei happy oricum au si acolo crema deci nu-ti fa griji happy Btw eu am fost la solar si intotdeauna am mers la cel orizontal, te bronzezi mai bine decat la cel vertical happy Si eu nu m-am dat cu nici o crema, dar cand ajungeam acasa ma dadeam cu crema de galbenele happy Bafta si sper sa te bronzezi fain :* si eu o sa merg laughing

| emmasweet a răspuns:

Nu trebuie neapărat să îţi faci programare, te poţi duce acolo şi poţi întreba dacă e liber la solar şi te pot băga şi pe tine, menţionându-le că nu ai avut timp să îţi faci programare. În caz că este altcineva acolo înaintea ta poţi aştepta 2-3 minuţele că nu e foc.
Crema de protecţie se aplică după solar.Din câte îmi amintesc cam 2 ore după solar nu ai voie să îţi faci duş sau să aplici ceva pe piele.Cel mai bine ar fi să ai crema ta acasă.Ei te pot întreba dacă vrei să achiziţionezi una de la ei, însă cred că are un preţ destul de ridicat, de asta e mai bine să ţi-o procuri din altă parte în cazul în care nu ai aşa ceva acasă.
Te vor întreba ei dacă ai mai fost la solar şi câte minute vrei să stai. Dacă nu ai pielea foarte sensibilă eu îţi recomand să stai 8 minute (aşa mi-a spus şi mie tipul de la salon).
Sincer, nu am folosit solarul orizontal, însă nu cred că este vreo diferenţă în ceea ce priveşte rezultatele obţinute, este vorba doar de confort.în solarul orizontal stai întinsă, iar în cel vertical va trebui să te ţii cu mâinile de nişte bări poziţionate sus pentru a obţine un bronz uniform.la cel orizontal habar nu am cum te vei bronza între mâini şi corp.thinking

| emmasweet a răspuns:

Am vrut să îţi trimit mesaj însă statutul de membru junior nu mi-a permis acest lucru. Responsabilul/responsabila de la solar îţi va arăta butonul de start pe care trebuie să apeşi când eşti gata şi eventual butonul de oprire în caz că ţi se face rău. Nu te speria, uşa nu se închide de tot, o poţi deschide oricând. După ce vei primii indicaţiile necesare te va lasa singură în cabina ta unde te vei putea dezbraca fără nici o grijă. Când vei fi gata vei intra şi vei apasa butonul "magic"hee hee Un bronz reuşit îţi doreschappy