| anonim_4396 a întrebat:

Buna fetelor! Puteti sa ma ajutati? A folosit cineva fond de ten Very Me Smoothie(30 ml) de la Oriflame sau ceva asemanator? Vreau sa stiu daca este bun.Am 16 ani si pana acum nu am folosit(nici macar pudra),aveam numai corector de fata,tot de la Oriflame.Dar acum, nu pot sa spun ca am probleme mari cu fata, doar niste cosuri pe nas si pe frunte imi ies cateva.Totusi am decis sa-mi cumpar deaorece am vazut ca unele fete isi dau buzele cu fond de ten si le statea destul de bine, vreau sa incerc.Deci,stie cineva,e bun,se trece repede daca ma dau aproape in fiecare zi,nu e nimic rau daca ma dau pe buze si imi trebuie numaidecat bureti speciali Very Me tot de la Oriflame ca sa ma dau,sau pot sa folosesc discuri simple din astea cu care te dai cu crema sau pur si simplu cu degetele? Si inca ceva,culoarea tenului meu e normala,cateodata imi storc cosurile de pe nas(ce ma enerveaza)si imi raman cateva pete rosii,pe frunte la fel,dar mai putin,nu am multe cosuri,oare ce culoare sa-mi iau, mai deschisa sau ceva mai inchis? Multumesc anticipat,

2 răspunsuri:
| ioanadanny a răspuns:

Eu sincer am folosit un anumit tip de fond de ten de la oriflame si a doua zi mi-au aparut bubite. sper sa iti prinda bine.iti trebuie o culoare mai deschisa.parerea mea este sa te dai numai pe o parte de fata sa vezi cum reactionezi

| znstr a răspuns:

Buna. Eu nu prea am incredere in produsele Avon si Oriflame cand vine vorba de creme si altele pentru fata. Prefer sa iau ceva de calitate, eu am de la Maxfactor http://www.e-cosmetic.ro/......lixir.html dinasta, si se comporta mai mult ca o crema care acopera bine fata, decat ca un fond de ten, Chiar daca e mai scump ca cele de la Oriflame, ti-l recomand. Si mai bine lasa pudra si altele, daca vrei neaparat, da-te cu putin fond de ten Maxfactor ca e destul de bun. Cat despre culoare, e una singura si buna, nici prea deschisa nici prea inchisa, si culoarea care o vezi in poza aia e aceeasi cu culoarea care o are in realitate fondul, nu ca cele de la Avon/Oriflame, care sunt cu 3 nuante mai inchise/deschise fata de poza din catalog. Pupici!