| AnaNuSuntPa a întrebat:

E normal ca la 13 ani sa ma dau cu fond de ten, pudra, balsam de buze si putin rimel? big grin Cu fond de ten si pudra as vrea sa ma dau pentru ca am fata cu pete. adica undeva e rosie in alta parte e mai deschisa..pe frunte e mai inchisa sad niciodata nu a fost uniforma culoarea tenului meu..As vrea sa imi recomandati un fond de ten destul de lejer care sa nu incarce tenul pentru ca nu am cosuri..am decat acele pete si tenul putin cam gras si sensibil. se innroseste imediat daca il ating mai tare big grin

Răspuns Câştigător
| crissa20 a răspuns:

Eu zic ca e foarte ok sa te ingrijesti de mica! dar poti inlocui fondul de ten cu un bb crem, gasesti f multe pe piata! eu am unul de la maybellyne! are si factor de protectie si a aparut unul si pentru ten gras, il poti lua pe acela! este perfect, uniformizeaza, ingijeste si-ti protejeaza tenul, mai ales ca spui ca nu ai cosuri! te pup!

10 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

E cam devreme. Tenul tau arata asa din cauza pubertatii. Peste cativa ani, fara tencuiala, va arata foarte bine. Cu tencuiala, vei arata cam ca un poligon de trageri.

| mona a răspuns:

Cu fondul de ten nu faci decat sa inmultesti problemele, pentru pete poti folosi o crema cu argila sau crema de galbenele

| whatevernvm a răspuns:

Cu balsam de buzesi putin rimel da laughing
Dar fondul de ten si pudra iti fac foarte rau pielii, si daca de la 13 ani incepi sa iti dai, cand o sa fii in floarea adolsecentei peste cativa ani si chiar o sa ai nevoie nu o sa le mai poti acoperi pentru ca vor fi din ce in ce mai multe happy

Daca totusi vrei sa le acoperi mai bine ia un corector de la avon, asa acoperi doar imperfectiunile, nu toata suprafata, insa eu zic ca nu e cazul de la varsta ta

Bafta!

| AnaNuSuntPa explică (pentru whatevernvm):

Ai dreptate, o sa imi iau un corector.dar unele fete zic ca e foarte bun fodnul de ten si ca acopera tenul de praf si microbi..nu stiu ce sa zic. :*

| BiuL a răspuns:

Eu zic sa astepti macar pana la liceu sa folosesti produsele respective. Eu am avut fond de ten si pudra abia de la 20 de ani laughing rimel si gloss de la liceu. Balsamul de buze il poti folosi oricand, e pentru tratarea buzelor uscate si crapate.

| Fiction a răspuns:

Nu te mai da cu fond de ten, iti strici pielea.Si te trezesti ca peste cativa ani, nu multi, vei avea riduri.E decizia ta. Daca totusi vrei, da-te doar uneori.

| oana44m a răspuns:

Crissa20 a dat deja raspunsul pe care l-as fi dat si eu. am decis sa raspund si sa mentionez asta, poate te ajuta sa iei cea mai buna decizie. un bb cream e perfect pentru tine.

| aandraa000 a răspuns:

Balsamul de buze si rimel poti sa folosesti. pentru uniformizarea tenului incerca o solutie care trateaza petele( stiu ca este la AVON ) si ca fond de ten un BB cream este minunat. Pudra NU. Funda!?

| crazyunicorn a răspuns:

Eu ma machez cu de toate ca sa zic asa laughing e una dintre pasiunile mele. eu am inceput sa ma dau cu fond de ten si pudra tot pe la 13-13jumlaughing folosesc unul de la CLINIQUE pe care mi l-a recomandat tipa de la sephora; este si pentru cosuri si chiar e foart bun, nu incarca pielea si ajuta cosurile.

| HDdubstep a răspuns:

Buna. Eu ti-asi recomanda ca la varsta de 13 ani sa nu incepi sa te dai cu rimel ruj etc. Dar daca vrei date cu fond de ten si pudra pe fata pentru ati acoperi acele pete, date, dar nu tot timpul, doar cand iesi undeva, la scoala, etc. (PS: e viata ta, tu decizi cum tio traiesti, si nu baga pe nimeni in seama daca rade de felul in care arati, prietenii adevarati te iubesc asa cum esti, nu cum arati!)