| IuuxxI a întrebat:

Am o problema
Deci, am cosuri! Cosuri urateeee! Deci, mi-a aparut acum 2 zile un cos deasupra buzei un pic mai langa nas si e foarte urat. E rosu si inauntru are ceva alb. si in plus am cosuri pe frunte si pe obraji. si ma enerveaza ca eu ma dau cu corector si cu pudra ca sa nu mi se vada si ma enerveaza ca atunci cand ma dau, se vede ca ma dau, si in plus am si cearcane. De dormit dorm destul de mult, si is movulii. Va rog! Cum pot scapa de cearcane si cosuri? Imi e frica si sa ma uit la cineva ca zice : " ui la asta cu cat fond de ten se da " mi se vede foarte tare cand ma dau.
intrebari:
1) cum pot scapa de cosuri destul de repede? puppy dog eyes
2) cum pot scapa de cearcane (stau cam mult la pc, dar de dormit dorm mult)
3) Cum fac, daca nu mi se duc cearcanele si cosurile, sa nu se vada ca ma dau cu corector si pudra?
Funda ( scuze pentru categorie )

4 răspunsuri:
| gingergirl1 a răspuns:

Sincera sa fiu si eu ma confruntam cu problema acneei! Dar de la un timp nu mi-a mai iesit nici un cos pe fata! Dar am incetat sa mamanc grasimi, sa ma dau cu fond de ten, si ma spal pe fata dimineata, seara si cand vin de afara(de obicei cand am stat in praf) Nu le stoarce si nu pune mana murdara pe ele! Cum sa scapi rapid de ele? Hmm...mie cand imi aparea puneam o bucatica de usturoi cu un plasture pe el pana dimineata si imi trecea! Sau cu un cub de gheata, sau lamaia!

| Belluuu a răspuns:

1. Transpiratie=cosuri happy
2.Calculator=Ochelari happy
3. Spalate pe fata pentru a evita cosurile (cu apa rece)
4. 1/2 Ore la Calculator te scapa de a purta ochelari si iti dispar si cearcanele de dormit poti sa dormi si 7/8 ore tot degeaba iti fortezi ochi de la lumina calculatorului straight face
5. Nu te mai da cu machiaj straight face faci mai rau nu lasi pielea sa respire
6. Bafta :* big grin

| Gabriela_Mihaela_1990 a răspuns:

Eu am avut probleme cu acnee timp de 8 ani de zile. Am încercat multe produse si am fost la mai mulți doctori dermatologi.

Pana când am descoperit un medic dermatolog foarte bun care mi-a dat un tratament anti-acnee pe baza de creme cu 100% ulei pur de arbore de ceai(tea tree) de la Thursday Plantation.

Tratamentul a funcționat foarte eficient. După câteva zile de utilizare, deja primele semne au început sa apară. Tenul a devenit mai curat vizibil, iar coșurile si punctele negre au început sa se usuce.
După ceva timp, tenul meu a devenit foarte curat, am scăpat complet de coșuri si puncte negre.
Îți recomand cu ceea mai mare încredere tratamentul anti-acnee cu creme pe baza de 100% ulei pur de arbore de ceai (tea tree), pe mine m-au scăpat complet de acnee.

| frumusyka334 a răspuns:

Pentru inceput spalate zi de zi cu apa si sapun...ti-as recomanda sapunul de la oriflame cel cu extract de arbore si ceai de rozmarin de la Pure Nature Organic e foarte bun usuca cosurile imediat sau pur si simplu mai date si cu crema de galbenele de la plafar pentru cearcane incearca sa nu mai stai mult la calculator sau dac nu spalate cu apa rece dimineata sau baga doua linguri in frigider 5 min apoi punele pe ochi pana se raceste sau incearca un gel de ochi de la plafar sau oriflame cu lapte si miere si incearca sa te dai cu un fond de ten calmant are la avon e bun nu fa exces e normal sa ai cosuri si cearcane incearca tot ce ti-am zis zi de zi si vei vedea efectelewinking