| WannaMore a întrebat:

Fetelor, stiti vreun exercitiu pentru marirea si tonifierea sanilor? Funda celui mai folositor raspuns(si detaliat)! :*Mersi!

Răspuns Câştigător
| Buttercup13 a răspuns:

Heii, WannaMore!
Un exercitiu pentru tonifierea sanilor, pe care il poti face oricand, in aproape orice pozitie, cand te plictisesti, sau cand iti faci baie, este acela de ati apropia palmele, cu degetele orientate spre tine si de a apasa pe podul palmelor. Acest exercitiu iti tonifiaza muschii si le da o forma frumoasa sanilor. Nu ii mareste, dar sa stii ca, in primul rand, sanii tai trebuie sa arate frumos, indiferent de marime. :)
Exista tot felul de remedii naturiste pentru marirea sanilor. Conteaza foarte mult alimentatia ta. Există alimente cum ar fi dulciurile cu zahăr, carnea cu hormoni de creştere, produsele de patiserie, au anumiţi aditivi alimentari sintetici care pot determina o creştere în volum a sânilor, dar dizarmonioasă - ei devenind moi şi fără formă (aspectul 'pufos', flasc al multor femei din Occident, unde predomină alimentaţia de acest tip), ceea ce, fireşte nu este de dorit. In schimb, o alimentatie lacto-vegetariana, bazata pe fructe si legume, este capabila sa dezvolte armonios nu doar sanii, si intregul corp. De asemenea, mai exista si cateva "alimente-medicament" pentru cresterea sanilor, iar acestea sunt: măslinele negre şi uleiul virgin de măsline, soia şi mai ales germenii de soia, germenii de grâu şi uleiul de germeni de grâu, frunzele, inflorescenţele şi seminţele de mărar, frunzele de ţelină, miezul de nucă, alunele neprăjite, seminţele de floarea-soarelui neprăjite.

De asemenea, poti folosi ulei de germeni de grau sau ulei de marar, pentru masajul sanilor, care este foarte important. Extractele naturale din plante, odata patrunse in piele, prin caracteristicile de stimulare pe care le exercita la nivelul sanilor, amplifica procesul natural de crestere a acestora. Masajul se face cu miscari circulare ale sanilor, lente si nu foarte apasate. Poti sa-l faci, de exemplu, in fiecare seara dupa baie. Iti pui o cantitate moderata de ulei, astfel incat sa poate fie absorbita cu usurinta de piele.

Alte exercitii ar fi flotarile, care intaresc si ele musculatura, conferindu-le un aspect placut. ^^
Uite si un video cu cateva exercitii:
http://www.youtube.com/watch?v=xAH8-SMnXqc

Sper ca te-am ajutat! :)

| WannaMore explică (pentru Buttercup13):

Thanks! nu pot sa-ti dau acum fundita, fix la tine nu'mi apare medalia aiain dreapta(poate deoarece mi'ai dat un text lung), dar oricum, cred ca e de vina calculatorul meu..cum pot iti dau funda :*

5 răspunsuri:
| dulcykaLy a răspuns:

Nici un exercitiu nu iti mareste sanii. Daca vrei sa ii tonifiezi asta este altceva :) http://www.perfecte.ro/......video.html

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Gresit exista si exercitii pentru "marirea" sanilor iar de tonifiere mult mai multe tongue te lasa-mi idu in mesajwinking

| JustMeForever3 a răspuns:

Baga-ti silicoane.Cel mai simplu

| Ionut19 a răspuns:

Sora mea citea articole interesante de marire a sanilor pe http://breastfast.ro/