| BabyLiss a întrebat:

Buna fetelor, sunt blonda vopsita si am tot cautat un sampon/balsam pentru parul degradat si daca mi-ati putea spune cele care a-ti folosit samponul si balsamul de la favisan daca chiar da rezultate pentru ca am tras o privire peste review-uri si am observat ca majoritatea sunt pro si, as vrea sa aud si parerea voastra. Multumesc.

1 răspuns:
| BruneTTe a răspuns:

Eu folosesc sampon Favisan pentru cresterea parului si da, e superb. Chiar functioneaza (deja ma si enerveaza ca imi creste prea repede si tot trebuie sa-l tund :)) ) dar defectul maxim e ca lasa parul extrem de aspru. Tu zici ca il ai deja uscat, daca mai pui si samponul o sa fie vai de capul lui. Bine, repet, eu am folosit numai samponul, poate cu balsamul se schimba faza.

Pentru par degradat/ agresat foloseste asta : http://www.cristinacatana.ro/......_2004.html
E cam scump dar ai si sampon si balsam si sunt M I N U N A T E. Si eu ma vopseam intr-un timp si nu mai stiam ce sa fac cu parul meu care era sub orice critica si numai produsele astea mi l-au adus "la viata" sa zic asa. Sunt extrem de bune.

Daca nu ti le permiti sau nu vrei sa dai bani, poti incerca cu sampon de la Favisan si masca de la L`oreal cu laptisor de matca. Stiu ca foloseam mai demult si cred ca a fost cel mai bun balsam pe care il folosisem (pe care sa il gasesti in supermarketuri).
Sper sa te fi ajutat.