| Dinterelenamadalina a întrebat:

Am nevoie de o parere in legatura cu părul meu. Deci. Am părul gras si folosesc samponul Elseve si balsam. Este anume pentru par gras dar samponul nu-mi face părul moale in timpul spălării dar balsamul da. Ce șampon as putea folosi? Pot folosi balsam care nu e neapărat cu același șampon?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da, eu nu folosesc din aceeași gamă. eu folosesc în prezent șamponul verde pentru măteață de la Vichy și balsam super food de la Pantene. Și eu am păru gras.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Nu am inteles ce anume e doar pentru par gras. S-a strecurat o greseala cand ai scris. Poti sa folosesti produsele de la firme diferite. Eu nu am vazut o problema in asta. Daca samponul actual nu functioneaza poti sa incerci si de la alta firma, poate ai rezultate mai bune.

| BuBBlesykeSs a răspuns:

Eu folosesc syons si este foarte bun, cat despre balsam poti folosi de la orice gama vrei. Si fa ti măști înainte de a te spala pe cap (Eu de exemplu imi dau cu ulei de cocos tot la varfuri si imi face părul moale Plus după baie cu încă un alt ulei de la wella sp luxe oil reconstructive elixir este putin mai scump dar isi merita banii )
Încă ceva sper ca nu ti dai cu balsam in tot capul, se da doar la varfuri.

| Dinterelenamadalina explică (pentru BuBBlesykeSs):

Da ma dau si la rădăcina cu balsam pai samponul nu mi face părul moale deloc la rădăcina doar balsamul.

| BuBBlesykeSs a răspuns (pentru Dinterelenamadalina):

De aia ti se îngrașă părul pentru ca folosesti balsam la rădăcina el se da DOAR LA VARFURI!
cat despre șampon schimba l, foloseste syons e foarte bun