| Sweetdreamsyou a întrebat:

Hey! Imi puteti spune si mie un sampon si un balsam bun si de calitate care sa imi faca parul fin si sa aiba volum? Am tipul de par gras.
P.S: Daca am un sampon dintr-o anumita marca, balsamul ny trebuie sa fie neaparat din aceeasi marca cu samponul, nu?
Mersi mult!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa folosesti produse de la aceiasi firma/gama. Poate ca tu ai scalpul sensibil si varfurile normale sau ai matreata si parul uscat, ai nevoie de diferite tratamente pentru fiecare problema si nu e musai sa fie de la aceiasi firma, ideea e sa functioneze. Firmele recomanda toata gama pentru efect maxim ca sa faca profit.

Iti recomand samponul syoss pentru par gras, da mult volum. Costa 15 lei in Auchan, 10 lei in Mega Image.

http://cdn.the-beauty-addict.com/......grease.jpg

Ca balsam foarte hidratant ti-l recomand pe cel de la kallos placenta dar in varianta cea mai mare pentru ca borcanasu mai mic e mai apos.

Iti recomand ca o data pe saptamana sau la doua saptamani sa aplici pe varfuri ulei de masline si sa-l lasi 2-6 ore daca-l aplici ca atare sau 15 minute daca amesteci o parte ulei si o parte balsam si asta poti sa o folosesti de 2 ori pe saptamana. Gasesti ulei extra virgin in Auchan 500 ml la 11 lei.

| Sweetdreamsyou explică (pentru anonim_4396):

Chiar m-au ajutat mult. Mai ales balsamul a fost foarte bun. Mersi mult pentru ajutor! :*

| anonim_4396 a răspuns (pentru Sweetdreamsyou):

Cu placere. kiss

6 răspunsuri:
| xeniaroberta11 a răspuns:

Am cumparat un sampon si un balsam care imi fac parul matasos si voluminos... Eu am comandat ditr.un catalog cu produse naturale, KRAUTER KOSMETICUM poti gasi la reprezentantii avon sa oriflame, samponul e de urzici si balsamul este cu musetel... Sunt un pic scupe dar au 700 ml si sunt fantastice

| Pockett_Polly_1994 a răspuns:

Buna. Si eu am parul gras. Incearca samponul Wash&Go cu extracte de plante levantica si menta pentru parul gras si in loc de balsam, iti recomand o masca, eu folosesc o masca de par produsa de Auchan -Masque Soin Nutri Reparateur e intr-un ambalaj portocaliu.

| Pockett_Polly_1994 a răspuns (pentru Pockett_Polly_1994):

Amandoua costa 10 lei.

| Sweetdreamsyou explică (pentru Pockett_Polly_1994):

Mersi de raspuns! Deja incercasem Wash&Go si nu prea m-a ajutat. Dar mersi oricum, apreciez ajutorul happy