| anonim_4396 a întrebat:

Buna fetelor! sunt cam nehotarata. as vrea sa ma tund dar nu stiu cum. am fata rotunda, ochi verzi, parul saten si de lungime putin trecut peste umeri. as vrea ceva sa schimb la look-ul meu. vreau sa mentionez ca am parul foarte des si nu prea am timp sa-l aranjez foarte des, insa vreau o schimbare radicala. acum sunt tunsa filat. ajutati-ma va rog!

Răspuns Câştigător
| Crs a răspuns:

Sfatul meu ar fi sa iti lasi parul lung, eventual sa il filezi un pic si sa il lasi natural. si eu am fata rotunda si am fost candva tunsa bob, imi statea bine dar tine cont ca parul scurt se aranjeaza FOARTE greu atunci cand ai un par mai dificil. si odata cu scurtarea parului dispare si feminitatea! parere mea.

6 răspunsuri:
| yumeee a răspuns:

Păi dacă ai faţa rotundă, ţi-ar sta bine cu nişte scări sus, pe care să le tapezi, că arată bine la o faţă rotundă, iar restul şuviţelor tunse in gheruţe, sau bob, sau cum îţi place. big grin

| und3c3ive a răspuns:

Imaginile fetelor sunt frumoase insa tine cont ca pentru fata rotunda se potrivesc tunsori in scari pe lateral.

| sofia_kiss a răspuns:

Tiar sta bine acea tunsoare care e in trend anul acesta, scurt la spate si lung in fata pentru ca ai parul des si sigur si mult volum, il poti aranja foarte repede cu o perie rotunda si un feon.

| Matt_1772 a răspuns:

Asta cred ca e destul de draguta. http://www.hair-styles-secrets-revealed.com/......icture.jpg sper ca te-am ajutat.

| AnaÎşiSchimbăNumele a răspuns:

Ai putea sa te tunzi bob cu un breton drept (in caz ca nu ai fata mica), sau cu breton pe lateral, dar ceva mai lungut, aproape de marimea parului din celelate parti sau chiar mai lung.
Sau ai putea sa il tunzi in scari, sa ii dai un aer mai rebel (desigur, daca se potriveste si cu personalitatea si gusturile tale), cu breton pe lateral, dar mai rasfirat.
Si asta mi se pare draguta.:) http://www2.eva.ro/img/db/article/009/706/863627l.jpg
Sper ca te-am ajutat.:*