| Cameliacam122 a întrebat:

Buna fetelor! Va machiati la scoala? Daca da spuneti cu ce si daca in fiecare zi.

Răspuns Câştigător
| TaNaNaNaNa a răspuns:

Bunaaa,eu da, imi dadeam in fiecare zi cu rimel :/ Daaaar, nu te-as sfatuiwinking Eu sunt clasa a 9-a si ne lasa sa ne machiem, dar nu strident, asa ca nu imi spuneau nimic domnii profesori, numai ca dupa vreo 3-4 luni in care mi-am dat zilnic cu rimel am realizat ca mi-a afectat ochii,acum nu mai vad bine la tabla,vad putin in ceata(trebuie sa fac control de vedere cat de curand,si, deeh, doar ochelarii imi lipseau, dar asa se intampla cand nu pui sanatatea pe primul loc, apoi frumusetea).De vreo 3 saptamani am renuntat complet la machiaj,imi dau doar la ocazii specialewinking Oricum,te simti mult mai bine sa stii ca esti naturala,nu falsawinking Naturaletea, simplitatea sunt mult mai frumoase decat o masca happy Poti sa te machiezi, daca asta iti da mai multa incredere in tine, dar nu strident, incearca doar sa scoti in evidenta trasaturile tale frumoase happy

| Laura927 a răspuns (pentru TaNaNaNaNa):

Rimelul iti afectează vederea?
Draga mea tu folosești rimelul inauntrul ochiului laughing?
Ce va mai învață părinții ăstia laughing!

4 răspunsuri:
| Mihailescuioana29 a răspuns:

Eu nu ma prea machiez, poate o zi, doua pe saptamana. si atunci doar cu rimel sau eventual putin creion.

| Violeta_Negoita_1992 a răspuns:

Cel mai frumos machiaj e cel natural recomandarea mea

| szdfxgh a răspuns:

Buna...deci da, ma machiezi insa foarte rar si nu folosesc decit rimel si un ruj roşior
dupa parerea mea fetele machiate zilnic si vulgar nu dau dovada de bun simţ, ele totuşi vin la învătat