| Lorena_3032 a întrebat:

Voi cum va machiati la scoala?

Răspuns Câştigător
| 10011993 a răspuns:

Buna, eu la scoala folosesc: fond de ten, pudra( asta pentru ten), pentru ochi denmatograf negru, rimel, creion de sprancene. iar pentru buze folosesc creion de buze si ruj sau gloss:*

13 răspunsuri:
| Paulla a răspuns:

Nu foarte strident.
Fond de ten, eventual pudra, fard in nunate de bej si maro, dermatograf negru, mascara si gloss.

| CrIsSLoveCristi a răspuns:

Pai nu foarte strident. daca am un cos ceva imi dau ca foarte putin fond de ten.ca nu am nevoie de mai mult.imi dau ca luciu de buze.si balsam de buze.si cam atatbig grin

| Nicole a răspuns:

Bună.
Puțin tuș și rimel.
Mi se pare destul de simpatic si natural,nu te stărui să aplici culori pronunțate, arată cam nu la locul său.
O seara plăcută!
Pa, pa.

| Frrramboise a răspuns:

Poi intai imi curat fata cu o lotiune pentru cosuri si puncte negre, apoi ma dau cu putin corector pentru cosuri, in cazul in care am cateva mai...proeminente apoi ma dau cu rimel,(imi si arcuiesc genele, daca nu uit) si cu gloss sau balsam de buze, mai simplu de atat nu pot.Incerc sa nu ma dau cu fond de ten ca sa mnu imi incarc porii prea mult si sa imi apara alte cosuri, ca imi ajung cele pe care le am,.

Bafta multa

| ombladon a răspuns:

Cred ca se machiaza inainte sa mearga la scoala laughing

| Hedy a răspuns:

Imi fac un machiaj cat mai natural.Adica putin fond de ten, nu ma dau cu gloss pentru ca e prea stralucitor pentru scoala, ci doar cu un balsam care sa fie transparent.Folosesc mascara maro,iti sugerez sa o eviti pe cea black la scoala,si putina culoare maro pe pleope. Evit tusul,creionul, luciul de buze sau culorile prea tari, ele sunt potrivite pentru petrecere nu pentru scoala.

| Balboa a răspuns:

Eu nu ma machiez la scoala!

| deutza_2137 a răspuns:

Eu nu ma machez dar in clasele din 5 incolo cred ca o sa ma dau cu rimel

| eudemonica a răspuns:

Creion negru, rimel & gloss happy

| мαddยtรรα a răspuns:

Rimel+fond de ten:d

| Invisible11 a răspuns:

Rimelul imi este de ajuns

| Juliétte_4642 a răspuns:

Simplu,eu nu ma machiez la scoala.

| Alexii a răspuns:

Ceva pentru buze si daca am un cos dau cu pootin de fond de ten daca nu am e bine big grin