| NutellaFinetti a întrebat:

fetelor, voi ce faceti sa nu va doara picioarele de la tocuri? am o pereche cu tocuri de 8 cm si imi sunt putin mici...sunt botine.Cum sa fac sa nu ma mai doara? trebuie sa le port in jur de 2 ore jumate 3 ore funda :**

14 răspunsuri:
| xClementine a răspuns:

Pai nu prea ai ce sa-i faci, insa ai grija cu tocurile, toti medicii spun si e adevarat, deformeaza coloana! Daca tot vrei sa porti pantofii aia, dupa ce te-ai descaltat, probabil o sa ai ceva bataturi, maseaza-ti picioarele cu o crema hidratanta, orice. Pana atunci, trebuie sa rabzi. happy Bafta!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună pentr u a llărgii pantoful pe lîngă faptul de a îl duce la un cizmar să il tregă pe calapod, îi poti lărgii tu acasă, purtîndu i cu o pereche de șosete m ai groase m ai de iarnă, că atunci vei forta si îi vei lărgii. Mult succes, că altfel dacă nu îi lărgesti nu rezisti 3 ore in ei, ajungi in mîini acasă de durere, sau te descalti sub masa asta dacă picioarele nu ti se vor umfla.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Să il tragă pe calapod, scuze.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Esti hostess?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce faci, cum ai stat in pantofi?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Funda când o dai? ca vad ca nu ai dat o deloc. Funda, Funda, fUNDA!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sarut mîna NutellaFinetti! Cum te numesti si ce vârsta ai? O seara frumoasă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Tocurile deformează coloana, se umflă picioarele, faci varice, etc.De preferat ar fi să porţi tocuri mai mititele aproximativ 4-5 cm.
Te pup!

| Dianatips a răspuns:

Auch, asta nu e o situatie tare placuta...
Eu te sfatuiesc sa nu iti chinui picioarele intr-o pereche de botine care te strang, pe langa bataturi, si rani iti poate si deforma degetele in caz ca le porti destul de des.
Cumpara o alta pereche de botine, iar daca te dor de la inaltimea tocului sau din cauza calapodului, opteaza pentru pernitele din silicon de la Deichman big grin

| Biuta95 a răspuns:

Pai. Daca stai jos nu prea or sa te doara picioarelee... Incearca sa faci pasi! mu sa stai pe loc, caci. Sunt niste muschii la picioare..doi pe un picior, care lucreaza impreuna..cand unul munceste, altul sta..si daca mergi. In felul acesta.S-AR PUTEA sa nu te mai doara in acelasi mod in care ai sta pe loc...kiss
Succes acolo unde te duci, si sper ca Dumnezeu sa te ajute sa nu te doara picioarele, si sa te bucuri. happy

| Biuta95 a răspuns:

Fundita?! love struck

| Laura927 a răspuns (pentru Biuta95):

Mai vrei si funda dupa un raspuns certat cu limba romana si explicatie necorespunzătoare!

| AnnaCookie a răspuns:

Sunt nişte tălpi speciale să nu îţi mai obosească piciorul. Încearcă la Deichmann.

| anamariia95 a răspuns:

Poti folosi pernite de silicon.le gasesti in magazine de incaltaminte nu stiu daca se pot folosi si la botine.dar la tocuri sigurhappycosta in jur de 20 de lei