| Anaasstasssssiaa a întrebat:

Cum as putea face sa nu ma doară picioarele de la tocuri?

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sa i ti cumperi pantofi cu toc intre 4 si 8 cm, cele peste 8 adica de 10 sau 12 cm dau dureri atit de picioare, (talpi si degete) cit si de spate deoarece deformeaza coloana, pantoful nu trebuie sa fie fix, dar nici foarte larg, pantofii cu varf ascutit si toc inalt i ti provoaca bataturi din cauză ca degetele stau fixe nu au spatiu, desii sunt cei mai eleganti, pantofii cu toc de 12 sau de 15 cm nu pot fi purtati tot timpul, intrucit provoaca dureri, de obicei porti toc de 12? Sau mai inalt? După ce te descalti seara cand ajungi acasa, trebuie sa stai cu picioarele in apă caldă si după baie faci masaj, daicu o cremă hidratantă pe talpă calcîie degete, si masezi toata zona, ce varsta ai? Sanatate.Si felicitari ca porti tocuri, asa este o fată. femeie elegantă si superbă, pe tocuri. În general pantofii cumpăra i seara sau la sfîrsitul zilei cand ai picioarele umflate că atunci o sa vezi diferenta, daca cumperi dimineata pantofii cand ai picioarele odihnite nu simti daca pantoful te stringe, te bate, dar la sfarsitul zilei aceste lucruri se pot vedea, piciorul intră maigreu in pantof, de vina fiind oboseala.

| WhiteLife a răspuns:

Sunt tot felul de talpici, ori din piele intoarsa, ca sa nu alunece piciorul in jos, ori din gel, ca sa mai scada din disconfort. Daca intrebi la Deichmann iti pot arata modele (le gasesti si la ei pe site si poti vedea si preturile). Am mai vazut si la DM ceva asemanator, dar nu sunt asa multe variante. Mai poti incerca sa ii porti in casa cateva ore ca sa te obisnuiesti cu ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Porţi pantofi cu talpă ortopedică.

Răspuns utilizator avertizat
| ValentinGabi a răspuns:

Nu mai porți tocuri decât numai la un eveniment foarte mare.