| OdetteAndreea a întrebat:

Fetelor, voi cum preferati sa va epilati in zona genitala? Cu ceara, crema sau cu aparatul de ras? Care credeti ca este cea mai eficienta metoda de indepartare a parului? Eu am folosit aparatul de ras, dar creste foarte repede.

8 răspunsuri:
| ÁnΌMŀŠ a răspuns:

Crema sau aparat de ras.

| ioanaioana a răspuns:

Ceara e cea mai buna metoda. Doare dar merita, si in plus firul de par nu mai creste deloc vreo 2 saptamani. Poate sa dureze mai mult de 2 saptamani daca folosesti ceara foarte des pentru ca in timp firul se rareste dar asta in decurs de mai mult de 7 luni. Si cu durerea te obisnuiesti in timp

| AgathaRo a răspuns:

E bine ca ai folosit aparatul. Sub nici o forma nu folosi aparatul de smuls blana! Un prieten a patat-o urat, numai intru in detalii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crema pute ca dracu, sa fim seriosi, pana si aia veet duhneste.

Cu lama nu se mentine rezultatul ala din primele minute.

Cu aparatul de epilat mori de durere, da macar se mai pastreaza laughing. Dar totusi moooori de durere laughing.

Si cu ceara n-am incercat, desi intentionez in curand sa incerc la salon.

Momentan nu am nici-o preferinta pentru ca nu imi plac metodele incercate.

| 1DeadMemories a răspuns:

Cel mai eficient e cu ceara, cel mai simplu cu crema, cu lama exista posibilitatea sa te ciupesti, tai diferiti pori si sa te infectezi.
Cu ceara acasa nu m am facut, e dureros ca dracu si la cosmetica.Cu epilatorul se smulg firele din radacina si poti sangera in zona aia si e foarte masochista treaba.

| maria33 a răspuns:

Cel mai bine este cu crema. De ce? Pentru ca nu te poti irita, nu te doare, este eficient si nu te poti taia, chiar si din greseala. happy

| OdetteAndreea explică (pentru maria33):

Am incercat si cu crema, dar ma cam ustura dupa ce o folosesc. Si creste la fel de des...Multumesc oricum happy

| maria33 a răspuns:

Daca te usutra inseamna ca tipul de crema nu este bun, incearca alta, pe ambalaj scrie testarea ei cu 24 ore inainte de folosire iar daca apar iritatii sau stari neplacute intrerupeti folosirea. Cumpara de la alta firma una care are glicerina sau aloe vera.