| Tea17 a întrebat:

Buna fetelor, voi cum va puneti obiectele de make-up in geanta, le aruncati sau le puneti in portfard.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Portfard

| dragodana a răspuns:

Salut! Produsele de make-up se pastreaza cel mai bine in portfard. Daca iei ceva cu tine,gen ruj,cel mai bine sta intr-un buzunarel al gentii.
Pe timp de vara, rujurile stau cel mai bine in frigider.
Nu tine niciun produs de make-up in baie pentru ca aburii si caldura vor modifica consistenta produsului si il vei arunca mai repede decat daca l-ai tine la temperatura camerei.
Eu tin produsele de make-up intr-un portfard si pensulele intr-alte doua, la mine in camera.Iau din ele ce folosesc in ziua respectiva, le folosesc in baie(pentru ca acolo e lumina cea mai bina=bate in mine) si, apoi le pun la loc.

| dmz123 a răspuns:

Neaparat portfard, le gasesti si mai usor si nu risti sa se sparga sau se verse in geanta