| lyza01 a întrebat:

Buna fetelor! Vreau sa incerc si eu epilarea cu ceara ( pana acum am folosit crema sau bicul, desi stiu ca nu e indicat). oricum, vreau sa renunt definitiv la ele, in special la bic dar mi`e frica sa ma epilez, mai ales in zona inghinala. Pentru fetele care au incercat pe propria piele: doare rau? multumesc. dau funda:*

Răspuns Câştigător
| Aisha a răspuns:

Cu ceara doare tare... Crede-ma ca stiu, e intr-adevar mai eficienta ca bicul da doare. Cel mai indicat ar fi cu epilatorul, dar daca nu ai fate cu ceara. Daca vrei sa te epilezi inighial iti recomand crema in nici un caz ceara. Oricum sper ca ri-am fost de folos. Funda?

3 răspunsuri:
| TwixulDrept a răspuns:

Cu ceara doare intr-adevar mai tare dar nu atat de tare cum doare cu epilatorul. Inghinal nu ti-as recomanda crema pentru ca te poti irita urat de tot, tot cu bicul. Sau cumpara o crema pentru piele sensibila dar aceea nu prea ia bine parul laughing. Parul fiind mai gros dupa bic te poti face cu ceara in mai multe "sedinte" adica azi pana la genunchi si mine cat a mai ramas, si ce nu a luat ceara poti lua cu epilatorul. big grin

| pitika09 a răspuns:

Buna deutza! Este adevarat ca de cateva ori o sa te doara dar dpa cateva sedinte nu te va mai durea asa de rau, iar in zona inghinala doare cel mai rau dar tot asa e si cu partea aceea.

| ElleNa13 a răspuns:

Doare prima data, ca e radacina groasa de la atata big. Eu recomand tuturor ceara! E cea mai OK! Creste si mai greu firul de par si in timp se rareste! "Babele" sufera la frumusete!