| Houselaurie a întrebat:

Daca vreau sa ma epilez ( in zona pubiana ) trebuie sa dau neaparat si cu crema de ras? pana acum am taiat doar cu foarfeca, si mie cam frica cu bicul, sa nu ma tai.mai ales pe fund, ca nu vad. voi cum faceti?

3 răspunsuri:
| DEBrown a răspuns:

Foloseste o crema depilatorie. O intinzi, in 7 minute o i-ei cu apa si scapi de tot. E 8 lei una si te tine 1 an 2 laughing

| emma23 a răspuns:

Daca ti-e frica de aparatele de ras poti incerca ceara sau crema depilatoare.Crema e mult mai usor de folosit si nu doare deloc.Insa nu pot spune acelasi lucru despre ceara laughing.Dar daca te decizi sa te epilezi cu aparatul de ras neaparat trebuie sa folosesti ceva (spuma de ras, sapun, gel de dus... orice).Eu folosesc cremele depilatoare pentru ca sunt mult mai usor de folosit in partile in care nu vezi laughing si sunt unele care hidrateaza pielea si o lasa foarte catifelata si frumos mirostitoare. Sper ca ti-am fost de folos.Numai bine!

| yasemin a răspuns:

Cu bicul iti creste repede si te inteapa, cu ceara te ustura prea rau, cu aparatul lesini de durere si cresc fire de par sub piele...pana la urma cea mai buna este crema depilatoare, desi si cu asta poti sa te iriti. oricum sa ai in casa si o pudra de talc cu mentol pentru orice eventualitate.
ce greu e sa fii femeie tongue