| titi_1218 a întrebat:

Buna fetelor! vreau sa ma ajutati si pe mine... a facut careva dintre voi epilare cu lumina pulsata mai ales in regiunea fetei(mustata)...mama spune ca e cam riscant si nu stie ce sa facem... voi ce spuneti?(fac17 ani in octombrie)...mersi!
PS; imi puteti da informatii va rog sau experiente!

Răspuns Câştigător
| Andrevia a răspuns:

Eu am 18 ani si fac epilare cu IPL-ul. Nu are ce sa fie riscant. Eu ma intind, ma epileaza intai cu un aparat de ras ( prima data e aiurea, te sperii pentru ca te rade ), ma da cu un gel, imi pune niste ochelari cu care nu vad nimic ( pentru ca aparatul emana o lumina foarte puternica care cred ca ti-ar si afecta vazul daca te-ai uita la ea ). Si pe urma simt doua piscaturi dar nesemnificative! Adevarul e ca trebuie sa eviti soarele cam o saptamana dupa sedinta. Eu de exemplu am inceput primavara sedintele, iar pe timpul verii le-am anulat. E un lucru bun, si eu am avut probleme cu mustata, insa acum totul e ok. Succes si tie!

2 răspunsuri:
| adeana a răspuns:

Stiu ca e bine sa faci sedintele intr-o perioada a anului in care razele soarelui si radiatiile UV nu mai sunt asa de puternice. deci candva, toamna tarziu sau iarna.
Citeste aici tot ce vrei sa stii: http://www.lne.ro/......-eficienta
Salonul pe care il vei alege trebuie sa te anunte la indicatii, contraindicatii si ce trebuie facut.

| titi_1218 explică:

Da, dar nu inteleg ce trebuie facute mai multe sedinte?