| TheWildRose a întrebat:

Buna fetelor! vreau sa stiu cu ce va luati voi mustata, pe mine mama nu ma lasa...imi spune mereu ca daca imi iau mustata cu bigul ma nenorocesc pe viatalaughing ca va creste mai mare iar cu benzi nu stiu cum e...ce ar trebui sa fac sa o iau sau sa o las la locul ei?laughing

Răspuns Câştigător
| MihaelaDart a răspuns:

Cu lama de ras se fac numai barbatiiwinking si in primul rand firul de par e mai gros, depinde cum creste. Sincer nici nu am fost curioasa vreodata sa incerc sa vad cum este si nici nu as vrea exact cum creste, mai mult prefer benzile de ceara care sincer in tiimp folosindu-le se rareste firul de par. Cu penseta este mai dureros, cu benzile tragi 1-2 de ori si gata, simti un mic discomfort pentru cateva secunde dar te bucuri de 2-3 saptamani fara mustacioara.

1 răspuns:
| Eidriana a răspuns:

Pai se vede urat si eu spun sa o dai jos. Faza cu lama ca iti creste mai mare dupa, e o idee preconceputa deoarece iti creste mai repede ca alte metode. Dar nu e adevarat ca iti creste mai mare. Aia poate o sa se intample mai incolo la menopauza tongue.
Cu benzi e cel mai sigur. Eu mai fac cu penseta, dar dureaza mai mult si la inceput e mai dureros.