| Alisa_9825 a întrebat:

folosesc de obicei crema de fata hidratanta, insa am auzit ca este mai bine ca pentru pielea din jurul ochilor sa fie utilizata crema speciala pentru ochi...este gresit daca eu o utilizez crema de fata si pe pielea de la ochi?

Răspuns Câştigător
| white_2190 a răspuns:

Buna,parerea mea este sa folosesti o crema pe baza de apa,de exemplu eu folosesc o crema de la BALEA sau ceva de genu,am luat-o de la DM, probabil gasesti si tu la tine in oras(depinde de unde esti), ma dau cu ea si in jurul ochilor si este foarte buna deoarece hidrateaza pielea doarte bine. daca ai un ten gras acneic nu te da cu creme grase pentru ca inrautatesc situatia.crema pe care o folosesc eu este in jur de 17, 18 lei.deci nu e scumpa deloc...succes

1 răspuns:
| lauriss86 a răspuns:

Bine este sa ai si o crema pentru zona de contur al ochilor pentru ca este o zona mai sensibila dar nici nu cred ca o sa iti faca rau a ta, in fond si la urma urmei hidratezi