| Ирина19 a întrebat:

E adevarat ca nu e bine sa te dai cu crema pe pielea aia sensibila de sub ochi si deasupra ochilor?

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Afirmatia nu este valabila pentru toate cremele.Indicatia este valabila doar pentru acelea care fie contin substante volatile care aplicate in zona din imediata vecinatate a ochilor ii irita, fie contin adaosuri abrazive care nu se aplica pe zona de piele sensibila din jurul ochilor.

| AstaMicaTeIubesteMoolt a răspuns:

Nu cred.eu folosesc o crema si nu am probleme, ba din potriva ochii mei sunt mult mai expresivii

| MAIAcares a răspuns:

Nu cred. Altfel la ce s-ar mai fii inventat cremele de fata? (Nu este valabil si in cazul cremelor ieftine.) :*