| LoveeMakeup9 a întrebat:

Am 13 ani, iar de 3-4 luni folosesc crema hidratanta pentru ca m-am gandit ca deja sunt mare si pot preveni o acnee si chestii din astea.Trebuie sa folosesc in zona ochilor o crema speciala pentru ochi sau sunt prea tanara sa ma invat cu tot felul de creme/lotiuni si altele?
Mersi (dau fundita)

6 răspunsuri:
| LoriLoL a răspuns:

Nu te supara, ce fel de crema folosesti? ma ingrozesc cand citesc comentarii de genul.in primul rand nu previi o acnee folosind crema pe un ten prematur.problemele tenului apar mai devreme sau mai tarziu, dar apar.acum nu faci altceva sa iti obisnuiesti pielea cu produse cosmetice cand nu e nevoie.doar cand simti ca are nevoie tenul tau de ceva ii oferi acel ceva.dar acum nu cred! in al 2-lea rand in jurul ochilor nu ai nevoie de crema cel putin pana la 25 de ani si nici voie! acele riduri fine de expresie care poate nici nu le ai nu le baga in seama pentru ca nu dispar niciodata.doamne! este suficient sa folosesti un gel de curatare pentru ten normal cand te speli.

| LoveeMakeup9 explică (pentru LoriLoL):

Mersi de sfat oricum.Si eu sunt cam de aceiasi parere ca nu e bine sa folosesc creme de cand sunt asa de tanara dar totusi m-am gandit sa va cer sfatul voua care stiti mai multe.

| LoriLoL a răspuns (pentru LoveeMakeup9):

Ma bucur ca ai inteleshappy

| estera a răspuns:

Buna, Sarah. Consider ca esti prea mica pentru tot felul de creme, iar cosurii tot iti vor aparea, nu la stadiul de acnee, dar acestea vor fi. Imopertant e sa te speli pe fata de vreo doua pri pe zi si sa folosesti un sapun hidratant, mai tarziu, poate ani big grin, poti folosi si creme hidratente pentru intreaga fata, inclusiv ochi

| beatricebeA21 a răspuns:

Nu ai nevoie de creme, esti prea tanara si pielea e prea sensibila. Cand o sa fi mare o sa ai nevoie si atunci iti vei dori sa ai iar 13 ani si sa nu ai nevoie de creme happy

| ValentinaPorondi a răspuns:

Consider ca e prea devreme sa folosesti creme, mai ales in jurul ochilor.Nu iti obisnui pielea cu tot felul de creme ...Probleme ale pielii vor aparea oricum si nu cred ca e bine sa iti incarci tenul in speranta ca problemele pielii nu vor aparea big grin