| Tifanny9815 a întrebat:

Folositi o crema/scrub/exfoliant care sa va scape de punctele negre de pe nas si chiar sa dea rezultate?

4 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Eu am un exfoliant de la dm, dar pentru a scapa de punctele negre trebuie sa te duci la cosmetica sa ti le scoata

| Diavolcata a răspuns:

Da, alcool este cel mai bun, sau incalzesti apa si te pui cu fata in el si cu un cearceaf pe cap sa iti vina aburi sa ti se deschida "sporii" si dupa ii scoti. http://www.perfecte.ro/......ebum.html. Succes!

| kyliejenner a răspuns:

Eu folosesc 7 Day Scrub de la Clinique (cumparat din Sephora), e mai scump dar imi plac rezultatele si mi-a fost recomandat de o tipa de acolo. Cel mai bine intrebi la farmacie sau la Sephora ce produse iti recomanda, fiindca cei care lucreaza acolo sunt destul de priceputi. De asemenea, fa-ti o intreaga rutina de curatare ca sa scapi de punctele alea negre, adica nu folosi doar un scrub : curata-te bine, aplica toner, crema hidratanta etc, si nu uita ca alimentatia ta se reflecta in exterior

| idontgiveafuck2344 a răspuns:

Buna.Eu am de la Avon un scrub, foarte bun.Se numeste clearskin blackhead clearing(daca, cauti pe google o sa vezi cum arata. Ajuta si la indepartarea cosurilor.
Bafta :* Funda?