| MissxD a întrebat:

Fetelor, ce scrub/exfoliant de fata folositi/recomandati? (Fara cele handmade si cele de la Avon/Oriflame)

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Eu folosesc gelul de curatare de la Nivea
https://elenaciucu.wordpress.com/......cleansing/
Iar apoi exfoliant de la Clean And Clear blackheads protect

| BiuL a răspuns:

Eu am unul albastru de la Balea (DM). E ieftin si eficient.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca si scrub iti recomand bicarbonatul de sodiu, n-are sens sa investesti intr-un produs pentru scrub.
Cat despre exfoliere ti-o recomand pe cea chimica.

Exfoliante bine formulate gasesti aici : https://www.paulaschoice.ro/catalogsearch/result/?q=exfoliant

Pentru mai multe informatii despre exfolierea chimica citeste aici :
http://pasagera.ro/......a-lui.html

| malvinacroft a răspuns:

Malai fin. Nu se compara cu nici un scrub fabricat de vreo firma de cosmetice.

| Anonimsilver a răspuns:

Scrub-urile de la Lush sunt foarte bune, sunt mai piperate la pret dar chiar te ajuta, daca nu, ai putea sa iei o reteta naturala de pe internet care e la fel de buna laughing
Funda?

| Teo_Robert_1997 a răspuns:

Buna eu sunt Robert si cred ca te pot ajuta din mai multe puncte de vedere, eu iti recomand ceva iar tu hotarasti daca sa pui in practica sau nu.

Eu iti recomand Oriflame deoarece cremele si exfoliantele sunt create pe baza de plante din celulele lor iar ele te ajuta sa-ti curete fata in profunzime datorita umplerii de ecollagen din interiorul pielii si umblerea ridurilor.

Eu sunt reprezentat la Oriflame dar iti zic un avantaj iti poti comanda chiar tu produsele preferate la un pret mult mai mic decat le-ai lua de la un magazin sau un alt reprezentant si asa poti investii mai multi bani in frumusetea si infrumusetarea ta.

Daca te intereseaza contacteaza-ma la nr de tel. 0766.233.962 ca sa-ti dau mai multe info.