| ORGiGii_1610 a întrebat:

Ce folositi pentru punctele negre?

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Le storc! Scurt.
Pa, pa.

| Julieღ a răspuns:

Dermatologul mi-a recomandat Isotrexin (gel). Se gaseste in farmacie.

| Rayyy a răspuns:

Bună,
Pentru punctele negre, vreau să îţi spun că am încercat zeci de creme şi remedii naturale, dar absolut singurul lucru care m-a ajutat, şi care a avut rezultat evident şi imediat, au fost benzile pentru puncte negre.
Se găsesc de la Nivea, şi arată aşa (http://2.bp.blogspot.com/......rips.JPG), însă mai poţi găsi şi de la alte firme. Crede-mă, reprezintă cea mai bună soluţie, iar pielea ta devine impecabilă instantaneu.
În afară de asta, m-a m-ai ajutat exfolierea cu aburi, care se realizează în felul următor: pui nişte apă într-o oală pe foc, şi atunci când fierbe o iei şi stai cu faţa în aburi, în jur de 10 minute, apoi îţi exfoliezi faţa.

Mult succes!

| Lorena08 a răspuns:

Infuzie cu ceai de musetel.Fierbe in apa 2 pliculete de ceai de musetel(exact ca atunci cand iti prepari ceai) apoi dupa ce fierbe apa o opresti si stai cu fata deasupra recipientului cu ceai, in abur, aprox 15 minute. Dupa asta mergi la baie si cu 1-2 dischete demachiante curata-ti fata.Toata mizeria de pe dischete sunt punctele negre.

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Un tratament cosmetic ajuta.costa cam 1mil

| Missdaydreaming a răspuns:

Mergi la un salon de cosmetica sa ti le scoti si in functie de ce fel de ten ai doamna iti va recomanda cevawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pff ce nu am folosit mai bine spus... din toate reclamele, magazinele dar degeaba... imi lasau doar pielea catifelata ce-i drept dar punctele tot la locul lor laughing. Acum mi le '' scot '' singura pentru ca ele nu vor iesi singure niciodata.

love struck

| myky16 a răspuns:

Buna! eu nu am puncte negre dar incerca cu mierebig grinbig grinbig grin SPER SA TE AJUTE

| kidda_4418 a răspuns:

Euu folosesc Zineryt si ii buna si pentr cosuri si si pentru puncte negre. dupa o saptamana se vede! sau ma rog... mie mi.a folosit. ii f0arte bun. sunt 2 chestii pe care trebuiesc amestecate.love struck sj te faci in fiecare seara cu ea. dar prima data trebuie sa te speli cu sapun pe fata apoi. sa te faci cu spirt si dar apoi cu solutsia aia.batting eyelashes.
cred ca ii 1 milion. adica aici in oradea. nujsh unde staii tuu.batting eyelashes.
sper ca te.am ajutat! love struck.

| m1rceax a răspuns:

Crema skinoren

| bebemiksizapacit a răspuns:

Eu folosesc Clear skin de la Avon.