| madaluhsha a întrebat:

Hey am un ten alb si bine nu prea am cosuri, si as vrea sa previn aparitia altora. Ce as putea face, nu stiu o masca ceva sau vreun truc.Ms anticipat.(mentionez ca am 13 ani)big grin

Răspuns Câştigător
| :x_2232 a răspuns:

Poţi să îţi iei un demachiant de la Biodermahappy
Eu am incercat şi o cremă de la Roche-Posay o cremă numită Effaclar Duo( eu îmi dădeam si cu ea si cu demachiantul seara, puneam ceva demachiant pe nişte diskete demachianteelaughing si după imi dădeam cu crema:X e foarte bună:*Totuşi trebuie să ai grijă să nu pui des mâna murdară pe fatsă, şi să nu mănânci f multe dulciurihappy Dacă nu functsionează cu cremele pe care ţi le.am recomandat, te poţi duce la un dermatologhappyNu te aştepta ca rezultatele să se vadă din prima zilaughing dacă te ustură putin faţa inseamnă că, crema îşi face efectul. funditsăă?:*

4 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Găseşti la farmacie loţiune antiacnee. Nu e scumpă şi e pentru prevenirea lor. Sau poţi încerca diferite geluri pentru curăţarea feţei. Găseşti aşa ceva în orice magazin.

| n0name a răspuns:

Am eu catevalaughing dar te apuk noaptea daca te apuci sa le folosesti pe toatelaughing a aparut acum o baza de machiaj de la avon din gama clearskin si e super buna...nu doar pentru fatatongue e in jur de 15 lei parca dar e super.eu mi-am luatbatting eyelashes

| crazygirlyo a răspuns:

Incearca zineryt e foarte bun.eu ma dau in fiecare seara si nu am probleme! fundita?

| crazygirlyo a răspuns:

Sau iti recomand o masca cu zeama dintr-o lamaie proaspata care se aplica prin tamponare si tinuta vreo 15-20 de minute de cel putin 3 ori pe saptamana.