| anonim_4396 a întrebat:

In ultimele zile mi-au aparut multe cosuri pe spate si cateva pe fata.As vrea sa stiu carei cauza se datoreaza aparitia lor si ce pot face sa dispara? Mentionez ca am 16 ani jumatate. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| K1duTz92 a răspuns:

Salut,ai 2 posibilitati : 1-esti in crestere si e normal.2-din cauza unor alimente cum ar fi ( chipsuri, sucuri acidulate, etc). Sfatul meu este sa consulti un medic dermatolog.Succes

6 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

La fete apare de la menstruatie :p
La barbati de la barbierit, si nu numaihappy
pubertatea, ce pot spune happy

| Roses4us a răspuns:

Vreo infectie, solar ori te-ai expus la soare. da-le cu spirt, daca sunt mari si urate, tinctura de propolis le va usca. daca le-ai rupt sau s-au agitat, pune suc de laie ajuta 100%, pentru a-l diminua poti folosi si gheata.

| FastAndFurious a răspuns:

Daca e si pe spate e o acnee mai invaziva si iti trebuie un tratament de la dermatolog. Nu te da cu toate prostiile aiurea.

| OrangeFga a răspuns:

Si mie mi-au iesit in special pe fata, cred ca ai acnee, mai ales daca sunt cu un fel de apa inauntru, incearca sa te dai cu o crema de -aiea care curata bine tenul, si incearca si cu lamaie

| Turok90 a răspuns:

Sustin ce spune K1duTz92.

| Anon1musS a răspuns:

Pai poti sa te duci la un dermatolog, el va sti ce iti trebuie.