| AntonelaCK a întrebat:

Ieri am facut prostia sa ma vopsesc. Asa ca am incercat un gri, insa mi-a iesit foarte inchis.
Culoarea mea naturala este un blond "pui" cum se spune laughing, nu l-am decolorat niciodata.

Prin vopseaua asta de gri, la lumina inca se vede putin nuanta aia de blond prin el.
Intrebarea mea e, credeti ca la mai multe spalari o sa-mi reiasa culoarea de blond? Sau macar sa se mai deschida?

Mi se pare totusi cam inchis pentru ce voiam eu sa iasa si sa ma fac din nou sau sa ma decolorez nu prea vreau, mi-e teama ca o sa-mi distrug parul.

4 răspunsuri:
| Swae a răspuns:

Depinde si ce tip de vopsea ai folosit. Daca e sampon, o sa se duca, daca e semi, o sa se duca, daca e permanent, foarte greu si e posibil oricum sa ramai cu o culoare mai rece. Incearca sa te speli de cateva ori mai intai.

| Paula2018 a răspuns:

Eu iti recomand sa te duci sa te nuanteze cu un gri la salon. E tare greu de intretinut blondul si e usor sa treci in extrema cealalta. Eu m-am decolorat de la rosu la culoarea de la poza din profil, insa nerg la nuantat 80 lei la 2 luni si ma spal cu silver sa imi intretin culoarea.

| AntonelaCK explică (pentru Paula2018):

Ideea e ca as vrea sa revin la blond laughing. Si ma gandesc ca blondul e destul de puternic... de asta întrebam daca e posibil sa iasa prin gri-ul acesta inchis

| Paula2018 a răspuns (pentru AntonelaCK):

Cred ca sunt mici sansele... numai prin decolorare...