| Fiorella18 a întrebat:

Am cam facut o prostie..parul meu natural este blond cenusiu inchis si m-am vopsit un blond mediu auriu, care mai mult arata aramiu-portocaliu..imi sta groaznic! Intrebarea este, daca ma vopsesc, peste aceasta vopsea, cu un blond inchis cenusiu, aproape de culoarea mea naturala, va prinde? Sau trebuie sa ma decolorez? Mentionez ca decolorarea ar cam fi o problema pentru parul meu, care deja este destul de fragil...In plus, m-am vopsit la salon, crezand ca fac bine dar se pare ca nuanta pe care am ales-o din catalog nu prea seamana cu ce mi-a iesit mie in cap...

Răspuns Câştigător
| Commapoint a răspuns:

Bună.Ei bine. te poti vopsi culoarea ta naturala. O să prindă, desigur. Ai grija sa alegi culoarea perfecta si aproape de nuanta ta originala ca sa nu mai faci aceeasi prostie a 2a oara. Alege o culoare, iar apoi fa-ti o suvita ca sa vezi daca iti convine. Daca parul tau este fragil, incearca niste uleiuri vegetale. poate asa ti se face mai rezistent. Bafta! happy

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Cumpara o vopsea de calitate, trebuie sa prinda

| Bondarel99 a răspuns:

Mai intai incearca samponul asta
http://2.bp.blogspot.com/......eflex.jpeg
Te va scapa de nuantele acelea de portocaliu.

| SunnyDay88 a răspuns:

Nu, n ai nevoie de decolorare. dar mai bine mergi la un salon sa te faci ca asta din comert nu prea stii ce culori are la baza. adica cenusiu, cenusiu dar din ce?

| Fiorella18 explică:

Va multumesc pentru raspunsuri! Am sa ma vopsesc inapoi nuanta mea naturala, si sper sa iasa bine..am inteles ca trebuie sa aleg o nuanta pur cenusie, fara nimic auriu in ea.a fost greseala mea, asta este. sper ca dupa a doua vopsire sa nu raman cu parul degradat!