| Biby a întrebat:

Ieri m-am dus la coafor sa-mi tunda putin varfurile si sa-mi fileze bretonul, dar proasta aia m-a tuns atat de scurt incat ma confunzi cu un baiat.:(( Arat groaznic!:( De aseara si pana acum tot plang, imi este rusine si sa merg la scoala. M-a tuns in genul asta:
http://s852.photobucket.com/......legantza6/
Ce tratamente/remedii pentru cresterea parului sunt? Si in cat timp imi creste parul macar pana la umeri?:((

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună,.
Folosește o mască pe bază de ulei de ricin, gălbenuș de ou și vitamina A pe care o aplici pe păr înaite de spălare cu 2 ore. Te speli cu șampon vitaminizant și un balsam pe bază de grâu.
În 6-4 luni va ajunge la baza umărului.
Pa, pa.

IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @Biby! Tunsoarea este superbă! De păr să nu-ți pară rău, se regenerează și va crește, dar nu mai repede decât îți crește de obicei.
Uleiul de ricin ajută la creșterea și regenerarea firului de păr. Îl poți aplica o dată pe săptămână la rădăcină, masând cu mișcări blânde circulare, timp de 10-15 minute, pielea capului. Înfășoară-ți părul întrun prosop și spală-l normal după vreo două ore.
O zi cu zâmbet să ai!

| EmaS a răspuns:

Dar este foarte frumos, de ce nu iti place? Si apoi, o sa iti creasca din nou.Esti mai sic.

| ewygirl a răspuns:

Mie una imi place frizura si nu cred ca te poate confunda cineva cu un baiat! Nu iti place si de aceea ai aceasta impresie dar eu sincer cred ca iti vine bine mai ales daca ai o fata mai ovala.Stai linistita, parul creste repede! Mananca multe fructe, lactate si proteine si foloseste sampon special pentru cresterea parului(intreaba un spcialist care te va putea sfatui cum trebuie). Pana de Craciun sa vezi ca o sa ai parul aproape pana la umeri! Succes!

| JessicaCoco a răspuns:

Pana sa astepti sa-ti creasca parul iti pui extensii dar ca sampon intra pe http://www.naturaplant.ro/......ea_parului si incearca si samponul Favisan

| Biby explică (pentru JessicaCoco):

Am doar 11 ani.si nici macar parintii nu ma lasa cu extensii.

| JessicaCoco a răspuns:

Atunci incearca amestec de lamaie cu ulei de masline dupa spalarea cu sampon si tinut 10-20min si apoi iar spalat...si deasmenea iti recomand sampon Klorane se gaseste in farmacii km la 250mii accelereaza cresterea parului

| eleny1979 a răspuns:

Sampon Favisan pentru cresterea parului, sau un sampon cu cafeina.Parul creste cam 1-2 cm pe luna in mod normal.Consuma proteine(carnita in special) mai multe pe langa samponul recomandat.