| anonim1808 a întrebat:

ieri mi-am luat o pereche de pantofi cu toc cu piele intoarsa. si ma strang. Vanzatorul o zis ca se lasa, cum sa fac sa se lase mai repede ca la piciorul stang aproape ca nu imi intra piciorul straight face? Ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| DoarOana a răspuns:

Buna NaDiNa,
Se vor lasa dar nu se lasa foarte mult. Poti sa iti indesi hartie mototolita in pantofi si sa o lasi acolo de pe o zi pe alta. (ar trebui sa o indesi cat de bine poti)
Pa, pa

9 răspunsuri:
| anya_6593 a răspuns:

Ce sa faci iti spun eu stai incaltata 10 minute nu neaparat trebuie sa mergi sa ii ai in picioare si ei isi dau drumul dupa picior.iar stangul nu iti intra pentru ca dreptul a fost probat de mai multe ori.chiar daca o sa te stranga putin si o sa te jeneze suporta putin ca isi vor da drumul.sai porti sanatoasa

| onlyketoops a răspuns:

Daca te deranjeaza la calcai i-a putina vata imbibata in spirt si presezi akl.Eu asa am facut cu balerinii mei si chiar merge.Succes!

| alexmircescu13 a răspuns:

Umezeste-i bine in interior cu spirt si apoi incalta-te cu ei uzi si stai pana se usuca. In felul asta pielea se mai largeste. Atentie, cand ii incalti uzi e posibil sa iasa culoare din piele, sa ai sosete de culoareinchisa.

mariana
| mariana a răspuns:

Cred ca nu poti sa fortezi nota, este bine sa te porti cat mai frumos si mai atent cu ea, ca un bun pieten si daca iti accepta prietenia, timpul va hotari daca o sa se indragosteasca si ea de tine.
Stii ca "dragoste cu sila, nu se face", asa ca doar sa ai rabdare si sa nu fortezi nota, marturisindu-i sentimentele tale, pana ce ea nu va fi pregatita sa le primeasca.
Micile atentii, pot sa te ajute, oferindu-i o floare cu ocazii speciale, ori oferindu-i ajutorul, atunci cand vei vedea ca are nevoie.
Mult noroc si sa fii sanatos si fericit, daca ea nu va avea sentimente pentru tine, sunt destule fete care vor dori sa-ti ofere dragostea pentru ca, "cerul" are mai multe stele si sigur una iti este tie dedicata.

| madducu a răspuns:

Pai nu stiu daca mai poti face ceva.Vanzatorul a zis asa doar ca sa-si vanda marfastraight faceAsa zic majoritatea!
Tot ce mai poti face e sa incerci sa-i vinzi pe net, poate ai noroc si ii cumpara cineva.Asa,nu iesi in pierdere.
Bafta:*

| madducu a răspuns:

Cred ca Mariana a incurcat intrebarilelaughing

| Baby a răspuns:

Pai am citit eu o metoda pe net. Bagi apa intr-o punga si o bagi in papuc, ma rog doua pungi, una pentru fiecare si ii bagi la frigider. Da, la frigiderlaughing si dupa ce ingheata apa, cam dupa o zi ii scoti si mai lasi pungile un pic si cand incepe sa se topeasca scoti pungile. cica se largesc un numar. Nu stiu ce sa zic, incearca macar>big grin

| lacraaa a răspuns:

Incearca cu crema de maine...sau orice fel de crema.o sa sune ciudat.dar baga crema in pantofi si poartai putin asa prin casa si sa vezi ca o sa se largeasca. Succes

| Bercea_Cristina_1998 a răspuns (pentru madducu):

Da!