| kNut a întrebat:

Mi-am luat o pereche de adidasi de piele intoarsa si ma strang foarte putin in varf, oare daca o sa ii port, o sa se dilate cu timpul si o sa fie ok? mentionez ca piele e destul de tare, banuiesc ca o sa se moaie cu timpul, stiti ceva metode sa o fac mai repede?

4 răspunsuri:
| criss84 a răspuns:

Exista in magazinele de incaltaminte solutii speciale pentru largit incaltamintea din pielehappy exista un spray pe care il dai exact in locul unde vrei mai multa lejeritate si rezultatul e sigurhappy

| patty32 a răspuns:

Hei, eu stiu un truc :)) :D
http://www.youtube.com/......ttp?/watch

faci exact ce face ea [daca nu intelegi, iti explic eu : pui in 2 pungulite apa, le bagi in adidasi si ii bagi la congelator :) ]
Tine-i pana se formeaza gheata in ei :)
Apoi ii scoti, ii lasi vreo 20 de min si scoti pungulitele din ei.
eventual, te dai cu niste crema pe picioare [ca sa intre mai usor :D] si te incalti, facand cativa pasi cu ei :D
Sper ca te-am ajutat :*
Kisses :*

| Izzie1427 a răspuns:

II poti da seara cu un pic de crema iar dimineata pielea va fi mai moale.
Am auzit iar ca poti sa ii pui intr-o punga de plastic si sa ii bagi la congelator. Pielea e congelata apoi iar dezghetata... s-ar putea sa mearga.Succes!

| dragutzalavynutza a răspuns:

Baga mana in adidasi si incearca sa ii largesti