| AnDutZzA020 a întrebat:

Imediat incepe scoala si eu nu stiu cum sa fac sa pot merge machiata..mama mea nu ma lasa. Aveti vreo idee cum as putea sa merg la scoala machiata fara sa ma vada mama? Fara raspunsuri gen: renunta la machiaj sau nu stiu ce. Va rog ajutati-ma, dau funda.

8 răspunsuri:
| razadeluna a răspuns:

Trebuie sa fii naturala la scoala, cred ca este cel mai bine sa mergi fara machiaj, profesorii oricum te vor obliga sa il dai jos de pe fata!

| KodrutZ a răspuns:

E scoala aia sau bordel? Mergi, fata draga, machiaza-te la salon, asta dupa un scurt la colt ca sa faci rost de bani. Dupa cum stim cu totii, la scoala se pun note in functie de machiaj, telefon si, pe la sfirsitul liceului, masina. My bad... on-topic: te machiezi pe traseul spre scoala undeva, te demachiezi inainte sa te intorci acasa si cu asta basta.

| Crucified a răspuns:

La şcoală vii să înveţi, nu să te etalezi...

| MissJJ a răspuns:

Du-te mai devreme la scoala si ia-ti la tine trusa de cosmetice...

| Copiliţă a răspuns:

- Pleci cu 5 minute mai devreme, sau cat crezi ca-ti ia sa te machezi, cu cele necesare de acasa si mergi la baie si te machezi, iar daca colegele te vor intreba de ce nu vii machiata spui ca mereu dimineata o ajuti pe mama ta la ceva, sau ca te-ai trezit tarziu...

| Cudeea a răspuns:

Buna.
1. ar fi sa te machiezi numai cu nuante nude, un machiaj mai natural, care nu iese asa mult in evidenta (fara tus, normal)
2. ar fi sa pleci mai devreme, sa iti iei niste machiaje la tine si sa stai cateva minute intr'un loc unde nu trece lumea sa te machiezi, iar dupa terminarea orelor te demachezi.
Este tare complicat, sincer, dar eu iti urez noroc! happy

| DariiM a răspuns:

Pune-ti cu tine (sau roaga o prietena sa aduca) machiaje si te faci la scoala la baie.La mine la scoala asa fac mai multe fete. Si nu uita sa-ti pui demachiant cu tine. Pa :*

| alinamoise66 a răspuns:

Pai pleaca mai devreme de acasa si du-te laa o prietena sa te machiezi