| LikeABossBaby a întrebat:

Imi dati niste masti naturale pentru cresterea parului? Si daca sa-ar putea si niste sfaturi pentru intretinere si cum sa il ajut sa creasca mai repede? Doresc ceva eficient.

3 răspunsuri:
| blueSky_3324 a răspuns:

Aplici :
Pe parul murdar, de preferat, o masca din 2 oua (galbenus + albus) pentru par mediu spre lung 2 oua, + 1 lingura ulei de masline + 1 lingura ulei de ricin + 1 lingurita de miere + cateva picaturi de vitamina A, DUPA CE LE-AI AMESTECAT FOARTE BINE, pui pe par, masezi bine, iti pui o punga pe cap sa nu patezi si dupa un prosop, dormi o noapte asa si te speli dimineata. Iti garantez ca nici n-o sa-ti cada parul, o sa-ti luceasca frumos si-ti creste si mult mai repede. Mie in 6 luni mi-a crescut 11 cm parul, aproape 2 cm/luna. Pa pa

| RozyRozyRozy a răspuns:

Amesteci uleiul de masline cu galbenusul de ou, aplici pe par si dormi cu el o noapte si a doua zi te speli pe cap si asa il hidratezi.
trebuie sa il ingrijesti mereu sa il piepteni sa nu se incalceasca niciodata
sper ca te-am ajutat!
funda?

| Laliiiii a răspuns:

Pai poti folosi masti de la Loreal Paris [dupa parerea mea sunt naturale si eficiente ] masti de la Syoss (pentru femei) [ingrijesc parul instantaneu ajuta si la incetarea caderii parului " "vindeca" parul gras reduce matreata etc...] si ca parul sa nu cada trebuie lasat cat mai mult desprins fara a-l prinde in coade sau coafuri stranse deoarece asta poate duce la rarirea considerbila a parului sau chiar chelire [chelesti]
Nu exista un anume tratament pentru ca parul sa-ti creasca repede trebuie soar sa-l ingrijesti sa il piepteni zilnic, de 3-4 ori pe zi [de fiecare data cand iti desprinzi parul intr-o zi trebuie pieptanat] sa il lasi sa creasca dar sa tai varfurile obtinand un par drept asta ajuta la sporirea cresterii parului

** Mai poti folosi si balsam natural sau bio din farmacii pe mine m-a ajutat**
Funda!?
Te-am ajutat