| wonderwoman123 a întrebat:

Imi poate recomanda cineva o paleta de contur cu o nuanta pudra, o nuanta de contur crema, un highlighter foarte intens si la un preţ decent? Pe 10 e ziua unei foste colege de liceu si tot se plange ca nu gaseste o paleta de contur ca lumea, caci ea pare grasa caci are fata rotunda. (Un link daca se poate)
Ps:Va rog, nu imi mai spuneti ca, vai chimicale.

Răspuns Apreciat de Editori
| anamariarot a răspuns:

Să știi că produsele bune, cele din palete, în general sunt ori pudră, ori cremă. Mai bine își ia câte un produs din fiecare, cu nuanțe care i se potrivesc, că nu are nevoie de 4-5 nuanțe de contur sau câte sunt într-o paletă. Pe lângă asta, produsele astea se folosesc la ocazii, nu de zi cu zi, că arată tenul încărcat, deloc natural și ORICUM o să se vadă fălcile dacă ai, doar că se văd cu produs pe ele. Și eu am chubby cheeks, semne de la acnee, urme de la cum mă zgâria frate-meu când era mic, dar nu-mi umplu fața cu produse de machiaj când nu e cazul. Crede-mă că se vede urât tenul încărcat; mai lasă să se vadă și din pielea ta pe sub fondul de ten.

| wonderwoman123 explică:

Decat sa para de 180 de kile mai bine un contur. Oricum e anti-natural.

| anamariarot a răspuns:

Fata mea, dacă ai 180 de kile, poți să te dai și cu mama conturului, că n-o să se vadă decât niște fălci cu grej pe ele.

| GeorgianaDiaconu a răspuns:

E clar ca tu nu stii nimic despre machiaj si esti prietena cu mamaie care spune sa ma dau cu un rimel. un machiaj corect e intotdeauna bine venit "fata mea tupeista" si e problema ta daca nu stii sa aplici!

| wonderwoman123 explică:

Nu-i pentru mine. E pentru Andreea, fosta colega de banca din liceu. Are 65 de kile, si pare la fata de vreo 80.

| anamariarot a răspuns:

Să știi că n-am zis-o cu răutate, doar că trebuie să ne educăm și noi, atât.

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cearta intre fete, http://www.amelly.ro/cumpara/trusa-pudra-contur-iluminator-6-nuante-410
http://www.cosmeticeoriginale.net/catalog/contur-27
Makeup Revolution Vivid Baked, Pudra coapta, pentru stralucire
vezi si la auchan am vazut chiar ieftine pe acolo

| GeorgianaDiaconu a răspuns:

Paletele de contur sunt ori pudra, ori crema! Folosesc Paleta de la essence de iluminatoare si e foarte buna am dat 35 de lei pe ea iar contur pudra folosesc de la Melkior (70 de ron), contur crema folosesc 2 batoane de la too face ( 130 amandoua)

| anamariarot a răspuns (pentru GeorgianaDiaconu):

Îmi poți spune, te rog, cum se numesc cele de la too faced?

| GeorgianaDiaconu a răspuns (pentru anamariarot):

Cocoa Contur.Toata gama.

| anamariarot a răspuns (pentru GeorgianaDiaconu):

Așa e, nu știu nimic despre machiaj laughing. De ce vorbești doar ca să te afli în treabă? Nu te da doar cu rimel, dă-te cu ce vrei, dar aplică-ți produsele cu bun gust. Am zis-o în ideea în care fetele confundă foarte des machiajul de zi cu machiajul de seară. Încearcă să înveți de la cei mai buni, du-te la un make-up artist care știe cu ce se mănâncă asta, să vezi dacă-ți face machiajul cum spui tu pe timpul zilei. Nu vă mai machiați ca niște pițipoance.
Te-am întrebat despre too faced, pentru că le cunosc produsele foarte bine și pentru că nu au produse cremă de contur. În „gama" aia nu există decât o paletă, în niciun caz batoane, care, ce să vezi, e pudră, nu cremă.

| GeorgianaDiaconu a răspuns (pentru anamariarot):

Machiez de 3 ani de zile siverse ete si nu cred ca e cazul sa te bagi peste mine. o zi frumoasa

| anamariarot a răspuns (pentru GeorgianaDiaconu):

Machiezi de 3 ani de zile, dar ai luat o chinezărie. Înainte de a-mi face mie observații, uită-te la tine. O zi bună.

| Andreea11989 a răspuns:

Buna, poti sa vezi aici ce iti place :https://www.paese.ro/palete-profesionale-216