| anamariia95 a întrebat:

Bunahappyimi poate spune cineva cateva modalitati de intarire a unghilor?happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
1/2 ceşcuţă de miere, ulei, 1 gălbenuş, 1 praf de sare.
Se amestecă ingredientele şi se aplică soluţia pe unghiile curate. Repetă o dată la 3 zile, timp de 15 zile.
Te pup!

6 răspunsuri:
| Andeuta a răspuns:

Le inmoi in ulei caldut de masline
Sau mananci in fiecare dimineata un ou fiertbig grin

| facepalmlol a răspuns:

Sunt o gramada de sfaturi pentru asa ceva daca dai un simplu search.Singurul sau mai degraba singurele de care stiu eu sunt:
-zeama de lamaie peste ele
-lac protector
-crema speciala si alte tratamente.

| Robert030 a răspuns:

Http://sfaturi.eva.ro/......e-619.html
Aici gasesti mai multe raspunsuri

| Anduu a răspuns:

Tot ce iti pot recomanda este un lac (incolor --de intarire) care sa fie aplicat odata la 3-4 zile (depinde ce lac folosesti). Rezultatele nu sunt spectaculoase la inceput dar functioneaza pe termen lung.

De asemenea mai sunt uleiuri si solutii nutritive cam prin orice magazin de specialitate (care sa contina calciu si vitamine).

Pt ceva natural....hmm...zeama de lamaie mi se pare cea mai eficienta si uleiul de masline.

Daca incerci sa le combini totul ar trebui sa fie ok.

Mult succes happy

| madalinaeueu a răspuns:

Gasesti in orice magazin intaritor de uncgii de la farmec te costa in jur de 6 sau 7 lei sau dupa ce le cureti cu acetona te speli cu apa rece si se mai intaresc ..eu ti-am zis ce fac eu si ce folosesc sper sa-ti fie de folos.