| Cryssu_2675 a întrebat:

Ce metode de intarire a unghilor cunoasteti? Ajutati-ma, va rog puppy dog eyes

10 răspunsuri:
| anutza a răspuns:

Intaritoare de unghii si lac cele de la Oriflame sunt foarte bune sunt reprezentant
poti incerca si cu ulei de ricin
poti incerca si unghii false eu am de 2 ani

| Beatrice_5910 a răspuns:

Cel mai bun intaritor de unghii este de la Farmec, simplu doar intaritor de unghii. Il aplici zilnic pe unghii timp de o saptamana si vei vedea diferente. De asemenea poti incalzi ulei se masline si sa ti unghiile acolo vreo 10 min sau sa aplici zeama de lamaie pe unghii care dupa jumatate de ora o indepartezi cu apa calduta. Poti lua si suplimente de vitamina E.

| Angelik_6250 a răspuns:

Nu stiu metode...dar mi-am cumparat intaritor de la magazin sau lacuri cu vitamine si s-au mai intarit. funda?

| Loveeeeeeeeeeeeeeeeeeee a răspuns:

Este ceva ce folosesc, si chiar merge. Zeama de lamaie.
Incearca sa folosesti timp de 10 zile, seara, intr'un vas stoarce putina lamaie, si stai zece minute cu degetele in ea, efectul se va simtii imediat, dar fa asta timp de 10 zile ca sa dureze. A si dpa ce stai cu degetele in zeama, nu te sterge, astepta sa se usuce, si lasa'le peste noapte asa. Am auzit ca merge si cu ulei de masline, dar nu am incercat. Multa bafta, sper ca te'am ajutat. :*

| LemonCandy a răspuns:

Seara poti taia o lamaie felii si iti poti freca unghiile, uleiul de masline usor incalzit poate face minuni(intr-un castronel iti bagi unghiile timp de 10 minute), de asemenea este indicata o alimentatie bogata in vitamine si minerale.

Poti sa bei mai mult lapte si sa mananci multe fructe.

1. Trebuie să le dai o formă potrivită! Unghiile pătrate sunt cele mai frumoase, dar nu sunt deloc rezistente. Ceea ce trebuie să faci tu este să le dai formă de trapez. Adică pileşti vârful drept, dar tai marginile cu o unghieră.(ai mare grijă cum o faci)
2. Masează-ţi unghiile cu ulei călduţ 10 minute timp de 7 zile, iar apoi fă asta de vreo 1-2 ori pe săptămână.

Stoarce o lămâie și sucul acela puneți-l într-un bol. Bagă-ți degetele în el timp de 3-5 minute și apoi scoate-le. Aplică aceeași metodă și cu cealaltă mână.

Succes! :*

| GaBrYeLa18 a răspuns:

Buna! ai putea sa-ti cumperi intaritor de unghii.Acest interitor este intr-o sticuta ca si oja, se aplica la fel ca si oja si are aspectul lacului de unghii(este transparent). Sper ca ti-am fost de folos!

| anne_7905 a răspuns:

Pai ai putea folosi lac intaritor

| DedeDedycz a răspuns:

Poti folosi lacurile de intarire, sau chiar si un lac normal (la mine functioneaza, lacul normal imi intareste unghia) sau daca nu vrei sa folosesti lacurile de unghii, pune intr-un pahar micut filole de vitamina A si baga degetele in pahar, le poti tine intre 15-30 de minute pe zi, dar trebuie sa folosesti vitamina A cam vreo 2-3 luni ca sa dea rezultate. Asa ca te sfatuiesc sa folosesti lacurile de unghii. A si apropo poti folosi si sucul de lamaie, dar nu are un efect indelungat.

| Kesi a răspuns:

Lacul de unghii este eficient.Dar alte metode:tine-ti zilnic unghiile in zeama de lamaie, sau in apa sarata.Bea cel putin 2l de apa plata pe zi deoarece hidratarea este impotanta. Uleiul de foarea soarelui sau uleiul de masline te mai poate ajuta in aceste situatii.Maseaza-ti unghiile zilnic timp de 10 minute/zi si intr-o luna vei putea observa diferenta.
Mult noroc in continuare!

| GlontulAreMereuDreptate a răspuns:

De exemplu poti sa iti comanzi de la avon sau oriflame sau firme de acest gen lac pentru intarirea unghiilor cu vitamina C e super bun si eu mi-am luat si merita fiecare banut aveam aceiasi problema ca si tine... sper sa iti foloseasca sfatul meuwinking