| Aleeeee a întrebat:

Imi puteti da niste sugestii de tinute pentru banchet? Tin sa mentionez ca am deja ceva, blugi gri, tenesi, camasi in trei variante de culori:mov, roz si albastra.Nu sunt total colorate, au mai multe culori.In fine, ce vreau sa stiu este daca as putea avea si alte alternative.
Ce make up ar merge la o asemenea tinuta? Am ochii caprui, putin migdalati, iar tenul de un bej mai inchis. Buzele prefer sa nu le rujez, iar tenul este curat, am mici impuritati, cum ar fi niste cosuri pe frunte, dar avand in vedere ca am breton, nu va fi problema.
Problema este ca, toate fetele vin in rochii, eu sunt mai plinuta si nu cred ca mi-ar sta bine in rochie.Nu vreau sa par o ciudata pe acolo, dar nici sa nu ies in evidenta prea mult.
Vreau sa fiu mai naturala.Eu de obicei nu ma machiez, doar ocazional rimel si fond de ten.Doar atat. Vreau ceva care se poate procura si repede, pentru ca sunt in criza de timp.Banchetul e joi, 3 iunie.
Multumesc anticipat pentru raspunsuri, raman datoare!

Răspuns Câştigător
| ---koko--- a răspuns:

Daca ai blugi gri cred ca ti-ar sta foarte bine cu camasa albastra daca nu si cea roz.Cat despre maciaj poti incerca sa te faci in doua culori alb si o nuanta de albastru sau de roz depinde de camasa, daca nu poti folosi si o singura culoare dar nu foarte stridenta.Cat despre faptul ca ai breton te avantajeaza poti folosi putin fond de ten deschis cat sa ii dai o nuanta, poti folosi si putin ruj dar daca tie nu iti place il poti lasa deoparte. Daca toate fetele sunt imbracate in rochii nu trebuie neaparat sa te imbraci si tu, imbracate in ce te simti lenjera. O sa fii foarte frumoasa.

3 răspunsuri:
| rebb a răspuns:

Poti sa iti faci un machiaj cat mai reusit/interesant pentru a face un contrast intre el si tinuta.As opta pentru camasa albastra. Cat despre machiaj smokey eyes si un ruj/gloss nud sau fara nimic. Nu te lasa intimidata de faptul ca restul fetelor poarta rochii. Tu ai propriul tau stil si nimeni nu ar trebui sa se lege de asta. Have fun!

| TąNyą a răspuns:

Daca-ti iei camasa cea roz, merge un make-up cu roz, rimel, fond de ten daca mai e nevoie tongue si daca e luciu pe buze big grin parerea mea ca vei arata bine.

| lori15 a răspuns:

Hm...Eu te sfatuiesc sa te imbraci asa: blugi gri, camasa mov, tenisi si ar merge foarte bine machiaj lila, fond de ten deschis, a si ink ceva:daca nu-ti place sa te dai cu ruj prea strident te sfatuiesc sa te dai cu un luciu de buze!
A-i sa vezi ca vei arata foarte bine!
Byeee kiss