| Byencutzz a întrebat:

Rimelul este periculos?
Eu nu ma machiez, deloc, am tenul foarte curat dar sunt maricica si vroiam sa`mi conving mama sa imi ia rimel ( ea fiind si rep. la avon).
Vreau sa aplic rimelul pentru a`mi arata ochii mai frumos, eu avand si ochi negrihappy
Un sfat, pls:*

8 răspunsuri:
| IoanaTempah a răspuns:

Substanţa din rimel produce iritaţii ale pielii

Medicii dermatologi precizează că pielea din jurul ochiului este foarte sensibilă, iar în contact cu substanţa din rimel aceasta se irită. „Reacţiile adverse nu apar imediat. În cazul iritaţiilor pielea se înroşeşte şi devine aspră.

Nu stiam nici eu, desi folosesc. Te sfatuiesc sa il folosesti chiar daca iti asumi un risc, dar nu il folosi intotdeauna happy.

| cristinna23 a răspuns:

Depinde de marca si de masura in care-l folosesti. daca il folosesti des, iti deteriorezi genele.dar iti mai zic o chestie: daca chiar vrei sa-l folosesti zilnic, cumpara-ti rimel transparent. iti confera volum genelor si le mareste, hranindu-le in acelasi timp. gasesti la oriflame.e in jur de 10-15 lei, succes:*

| MissL a răspuns:

In nici un caz rimelul nu e periculos, daca nu il folosesti in exces si te demachiezi inainte de culcare eu zic ca e perfect normal sa il folosesti happy

| AndradaMrrr a răspuns:

Rimelul nu este periculos daca ai grija la data expirarii si cat de des il folosesti!

| EsarfaRozZ a răspuns:

Eu il folosesc in fiecare zi si nu am patit nimicawinking asa ca foloseste`l cu incredere, dar ai grija sa fie unul de calitate, nu de la avonbig grin

| moniii5 a răspuns:

Nu este de loc periculos.nu are cum sa ti se strice faca pentru ca nu il aplici pe fata...si eu am convins.o pana la urma pe mama sa ma lase sa ma adu cu rimel...si peste o saptamana am convinso sa ma lase sa ma dau si cu tus,fond d ten, creion de ochi, pudra etc laughing

| andrutza_2871 a răspuns:

Da este foarte periculos
daca iti atinge o chestie de aia lentila ochiului poti sa ramai oarba la ochiul respectiv

| Heidi_4120 a răspuns:

Buna! Rimelul nu este foarte periculos dar te sfatuiesc sa nu ti-l iei de la Avon. Cumpara de la brand-uri cunoscute cum ar fi: Rimel, Mac, Miss Sporty, Sephora etc. ca sa te asiguri ca nu o sa patesti nimic. Pa.