| georgyana98georgy a întrebat:

IMI ROD UNGHIILE DES si nu stiu ce sa fac ca sa nu le mai rod pentru a le avea si eu frumoase si drepte.Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| Puiutz a răspuns:

Mda e o situatie neplacuta, simti ca nu reusesti sa te lasi asa-i? laughing
O prietena mi-a spus ca ea nu a dat bani pentru a cumpara ceva din farmacie ci pur si simplu se dadea pe unghii cu lamaia, cu sucul de lamaie si iti dai seama ramanea acel gust acru si atunci nu le mai rozihee hee.
Incearca, poate reusesti.
Bafta!

9 răspunsuri:
| freehugs a răspuns:

Mesteca guma in permanenta ca sa scapi de acest obicei.
Oprietena de-a mea asa facea, nu ii lipsea tocul de gume. O data ce mestezi nu simti nevoia sa ti le mai rozi :d

| Marynna a răspuns:

Eu le rodeam de pe la 2 ani.Acum am 13 ani si de vreo 2 luni nu le-am mai ros deloc.Stai tot timpul cu oja, pe mine m-a ajutat foarte mult. O sa vezi ca nici nu o sa mai simti nevoia sa ti le rozi, dupa ce nu o sa ti le mai rozi o sa vezi ce unghii frumoase o sa ai si ce o sa iti placa sa te uiti la ele si sa ti le faci cu oja.Eu acum tot timpul ma uit la unghiile mele.
Daca cu oja nu merge, poti incerca cu niste lacuri din acelea cu gust amar, iar daca nu vrei sa dai bani, cu lamaie, nu stiu daca merge si cu ardei iute, dar cred ca da, sa bagati-le in spirthappy
fundita plss?batting eyelashes

| alexdop21 a răspuns:

Nu le mai roade. E simplu, daca le rozi nu o sa ai niciodata unghii, daca te opresti poate or sa se faca frumoase si drepte

| Pisicuța a răspuns:

Am aceeasi problema

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am avut aceeasi problema...cumpara de la farmacie lacul,, Reveal'' pentru unghii care are gust amar. Ori poti sa le dai cu oja excesiv pentru ca oja intareste stratul unghiilor si iti va fi greu sa le rozi. Daca esti mai,, miloasa'' aranjeazati-le frumos incat sa-ti fie mila sa le rozi.Sau de cate ori le rozi da-ti una peste fata. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baga-le in spirt.happywinking

| GeorgyHyunAh15 a răspuns:

Pai nu prea stiu ce sa zic...si eu la fel faceam dar acum nu mai fac.incearca sa iti gasesti alt ceva de facut atunci cand iti vine sa le rozi.happy

| virginia_9154 a răspuns:

Exista lacuri de unghii, cu gust amar, astfel incat, atunci cand i-ti bagi unghiile in gura sa nu le poti suporta.
Si ca sa le ai frumoase si drepte trebuie se le ingrijesti si sa le pilesti.

| cataa_1423 a răspuns:

Date cu oja mai mereu si cand iti vine sa le rozi spune`ti in gand ''nu le rod'' si gandeste-te ca o se le ai frumoase si mari.:*